Hands 1047634 1920

Pěstěné ruce a nehty jsou vizitkou každé ženy. Dopřejte jim domácí zábal a peeling

Upravené ruce jsou vizitkou každého člověka. Neměly by být vysušené, příliš mastné ani špinavé. Samozřejmostí jsou i pěstěné nehty, za kterými by se v žádném případě neměla nacházet špína ze zahrádky, kterou jsme pleli minulý víkend.

Ruce jsou ale hodně namáhané a jejich pokožka je dennodenně vysoušena různými čisticími přípravky, vodou, sluníčkem či mrazem. První pomocí je mastný krém, který účinně hydratuje, ale kdo si může dovolit mít po celý den namazané ruce, ze kterých vše klouže a které zanechávají nehezké skvrny všude, kam s nimi sáhne? Pomohou vám ochranné prostředky a ingredience, do kterých byste to nejspíš neřekli.

Zdroj obrázku: Freepik

Chraňte své ruce

Při úklidu a činnostech, kdy víme, že budeme pracovat s chemikáliemi, čističi nebo jinými látkami, které způsobují vysoušení a popraskání pokožky, zásadně používáme rukavice. Zabrání přímému kontaktu se škodlivými látkami a pokožku tak dokonale ochrání.

Pokud víte, že rukavice při běžných činnostech prostě nesnesete, pomůžeme vám léčit následky. Na popraskané ruce je nejúčinnější bramborový zábal. Brambory totiž obsahují vitamín C, který pokožku zklidní, a mléko, které se do zábalu přidává, je bohaté na vitamíny A a E, díky nimž bude vaše pokožka hydratovaná a dokonale vyživená. Větší bramboru uvařte, rozmačkejte a přidejte lžíci mléka nebo smetany. Směs naneste na ruce a zabalte do potravinové fólie. Po 20 minutách ruce umyjte a namažte hydratačním krémem.

Zdroj obrázku: Freepik

Peeling rukou je často opomíjen

Pro každou část těla je velmi důležité odstranění odumřelých kožních buněk. Ruce nejsou výjimkou a s tímto domácím peelingem bude péče o ně hračka. Smíchejte lžíci cukru, lžíci kávové sedliny nebo hrubozrnné mořské soli a lžíci kokosového nebo olivového oleje. Vzniklou kaši naneste na ruce a 2–3 minuty jemně masírujte. Poté důkladně opláchněte a užívejte si hladkou pokožku.

Zdroj: https://www.stylecraze.com/articles/simple-beauty-tips-for-hands/