Herbal Tea 1410565 1280

Pět důvodů, proč pytlík od čaje už nikdy nevyhodíte do koše

Když vyluhujete svůj oblíbený čaj, co děláte s pytlíkem? Zřejmě ho vyhodíte, dělá to tak každý. Ovšem než jej příště zase vyhodíte, přečtěte si tento článek, který vám prozradí, jak takový vylouhovaný pytlík s čajem opětované použít. Jedná se o použití efektivní a přínosné – nechte se inspirovat.

Pro rostliny

Vyluhovaný čaj lze použít pro udržení vlhkosti substrátu v květináči. Použití je prosté, jednoduše rozstřihněte pytlík s čajem a jeho obsah vysypte do substrátu. Pomocí špejle nebo jiné špachtličky promíchejte čaj a substrát. Pokaždé, když rostlinu zalijete, čaj pohltí vlhkost a postupně vysychající substrát bere vlhkost z čaje.

Zdroj obrázku: Pixabay

Vyžeňte moly i myši z domácnosti

Pytlík s čajem může odlákat například moly z kuchyňských skříněk. Stačí zavěsit několik pytlíků do skříňky a moli se potravinovým zásobám vyhnou obloukem. To stejné platí i pro myši. Vyzkoušejte několik pytlíků čaje umístit do sklepa nebo tam, kudy myši přichází.

Proti plevelu 

Pokud máte na zahradě chodníček, kde rád prokukuje plevel, můžete si pomoci s čajovými pytlíčky. Stačí jich nasbírat alespoň dvanáct, záleží, jak velký chodník máte a vysypte je na místo zasažené plevelem. Než požadovaný počet pytlíků nasbíráte, doporučujeme je skladovat v lednici, aby neplesnivěly. Nechte alespoň dva dny působit, poté zameťte.

Eliminují pachy

Pomocí vlhkých čajových pytlíků můžete z místnosti, ale i rukou dostat nepříjemný zápach. Několik vylouhovaných pytlíků můžete umístit do misky na komodu a nepříjemné pachy tak zmizí. To stejné platí i pro ruce. Pokud vám zapáchají od cigaret nebo od ryb, jednoduše si vlhkými pytlíky přetírejte ruce, poté je umyjte běžným způsobem.

Vhodné pro komposty

Vyluhované sáčky můžete bez pytlíků vysypat na domácí kompost. Podpoříte tak proces kompostování.

Zdroj: https://www.tasteofhome.com/article/8-crazy-uses-for-tea-bags/