Pevná prsa může mít každá žena, stačí zařadit několik jednoduchých kroků

Problém s pevností prsou nemají jen ženy obdařené bujným dekoltem. Klíčovým faktorem totiž není velikost, ale každodenní návyky mnoha dam. Pevná prsa lze přitom mít v kterémkoliv věku, stačí jen dodržovat několik zásad. V první řadě zapomeňte na spaní na břiše, které vašemu poprsí může dost uškodit.

Nesprchujte se příliš teplou vodou

Samozřejmostí je správně padnoucí spodní prádlo. Kůže kolem prsou také nemá ráda horkou vodu. Ideální je naučit se ve sprše střídat vlažnou a chladnější vodu. Díky tomu bude pokožka po koupání mnohem pružnější a zlepší se celková pevnost poprsí. V každém případě se ale vyvarujte příliš horké vodě a po koupeli poprsí namažte krémem.

Zdroj obrázku: Freepik

Nejméně třikrát týdně proveďte peeling poprsí. Směs si můžete připravit i doma. V misce smíchejte lžíci kávové sedliny s medem a olivovým olejem. Pak krouživými pohyby aplikujte peeling na oblast dekoltu a jemně ho do něj vmasírujte. Netlačte na pokožku příliš, mohla by se poškrábat. Kávová sedlina má blahodárné účinky i na pokožku stehen a hýždí, jelikož zmírňuje projevy celulitidy.

Zařaďte pravidelné cvičení

Nedílnou součástí péče o prsa je také cvičení. Snažte se ho provádět pravidelně několikrát týdně. Začněte tím, že se v koupelně postavíte před zrcadlo a sepnete ruce, jako byste se chtěli modlit. Pak dlaně zatlačte proti sobě. Měli byste cítit pnutí prsních svalů a mírný tlak. Vydržte takto několik vteřin, poté ruce povolte. Opakujte několikrát po sobě.

Zdroj obrázku: Freepik

Později můžete přidat i jednoduché cvičení s jednoručními činkami. Lehněte si na záda, rozpažte ruce na podlaze a do každé vezměte jednu činku. Pak ruce přibližujte k sobě tak, aby se činky dotkly, a položte zpět na podlahu. Dalším komplexním cvičením nejen na prsní svaly jsou staré známé kliky. Pokud nezvládnete klasickou „pánskou“ verzi, provádějte je s koleny na zemi. Ke zpevnění poprsí přispěje i pravidelná návštěva plaveckého bazénu.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/how-to-get-perky-boobs#if-you-have-time-to-shop