Belly 2473 1920 (1)

Pilulka na štíhlost neexistuje, o ploché bříško se musíme každá postarat sama

Především pro ženy je břicho problematická partie a spalování břišního tuku velmi obtížný, takřka neřešitelný problém. Pravdou je, že neexistuje žádný lék na štíhlost, a dokonce ani univerzální způsob, jak zeštíhlit oblast břicha a pasu. Cesta vede skrze zdravý a vyvážený jídelníček a pravidelný pohyb. Na místě je také zrychlení metabolismu, díky čemuž se bude spalovat břišní tuk efektivněji a dosáhne se vysněného vosího pasu v kratším časovém horizontu. 

Základem je strava

Tuk nahromaděný v oblasti břicha, pasu a boků vyplývá především z nevhodné stravy s velkým množstvím sacharidů. Ruku na srdce, není těch cukrovinek a cukru v denním příjmu příliš? Jídelníček by měl příjem sacharidů snížit na minimum a zvýšit množství bílkovin pro možnou tvorbu svalů. Základním kamenem stravovací pyramidy by měla být syrová a vařená zelenina, celozrnné výrobky, libové krůtí a kuřecí maso, kysané mléčné výrobky a jogurty. 

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Pravidelná fyzická aktivita

Sedavý životní styl způsobuje vznik nevzhledných tukových polštářů v oblasti břicha, boků a zadku. Vyzkoušejte vyměnit auto za chůzi pěšky, výtah za šlapání schodů, o víkendu vyjeďte do přírody na kole nebo vyrazte na dlouhou procházku. Kromě toho začněte trénovat cviky, které se zaměřují na oblast břicha, pasu, boků a zadku. Zpočátku cvičte jednoduché dřepy, později přidejte dřepy s výskokem, velmi účinný je rychlý běh na místě nebo natáčení trupu s míčem, případně točení s hula hoop obručí po dobu 15 minut denně. 

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Masáž a peeling pokožky

Shození několika kilogramů břišního tuku může mít za následek povislou kůži a mohou vzniknout nevzhledné strie. Kromě cvičení se zaměřte také na péči o pokožku a provádějte pravidelný peeling a masáže. Peelingový gel si pro tyto účely můžete vyrobit doma sama za pomoci hrubé mořské soli a olivového oleje a rukama vtírat do pokožky. Po omytí je dobré pokožku ošetřit hydratačním a zpevňujícím krémem. Využijte také různé druhy masáží nebo bylinných a hřejivých zábalů, které pomohou prokrvit a vyhladit pokožku.