Pít čaj v parném létě zní možná podivně, ovšem tyto bylinné čaje tělo příjemně osvěží

Říkáte si, že teplé čaje nejsou vhodným řešením pro parné letní dny? Hned na začátek vás můžeme ujistit, že všechny čaje, které níže najdete, se dají pít horké i ledové. Kromě toho vás teplý čaj dokáže ochladit mnohem lépe než ten ledový. Vypitím horkého čaje vyrovnáte rozdíl mezi venkovní a vnitřní teplotou vašeho těla a díky tomu zmizí nepříjemný pocit horkosti. Jaké bylinné čaje vám s úmorným horkem pomůžou nejlépe?

Zdroj obrázku: Freepik

Zelený čaj s mátou

Nejlepší zelený čaj je ten pravý sypaný. Do běžného hrníčku o objemu 250 ml nasypte jednu čajovou lžičku sušených lístků zeleného čaje a přidejte k nim stejné množství sušené nebo čerstvé máty. Čaj zalijte vroucí vodou. Podle chuti můžete přidat šťávu z citronu nebo pomeranče, případně i med. Zda budete pít tento čaj teplý nebo studený, záleží jen na vás, ale myslete na to, že teplý vám pomůže mnohem více se ochladit.

Meduňka s citronem

Pokud vám roste meduňka na zahradě, to nejlepší, co můžete udělat, je natrhat dvě čajové lžičky drcených meduňkových listů a vysypat je do hrníčku o objemu 250 ml. Pak už jen stačí zalít meduňkové listy vroucí vodou. Do čaje můžete nakapat citronovou či limetkovou šťávu podle své chuti, ale přidat můžete i celé plátky, ať už citronu nebo limetky. Pokud máte rádi sladké, neváhejte a oslaďte čaj dobrým medem.

Zdroj obrázku: Freepik

Řebříček s heřmánkem

I řebříček s heřmánkem jsou bylinky, které vám poskytnou skvělé osvěžení v parných letních dnech. Pokud máte zahradu, s velkou pravděpodobností tam obě tyto byliny najdete. Pokud ne, rozhlížejte se venku v trávě, jistě na ně někde narazíte. Nejlepší jsou čerstvé bylinky, ale použít můžete i sušené. Opět na jeden hrníček použijte jednu čajovou lžičku heřmánku i řebříčku a zalijte hrníček vroucí vodou. Nechte 10 minut louhovat a pak už si jen užívejte chuť bylinného čaje. I zde je možnost okyselit čaj citronem, nebo naopak osladit medem či jiným přírodním sladidlem.

Zdroj: https://www.forbes.com/sites/nomanazish/2018/06/20/the-most-refreshing-and-healthy-herbal-teas-to-drink-this-summer/