Pití zeleného čaje neprospívá jen zdraví, správné použití prospěje řasám a kráse obecně

Zelený čaj při pravidelném užívání zlepšuje metabolismus, protože pomáhá při spalování tuků a detoxikaci organismu. Zelený čaj je právem řazen mezi nejzdravější nápoje. Věděli jste, že se o něm říká, že funguje lépe než mnohé kondicionéry na řasy?

Zázračná rostli jménem zelený čaj

Historické prameny tvrdí, že se jedná o rostlinu starou více než 5 000 let. Zpočátku se jednalo o velmi luxusní artikl, a to především kvůli jeho ne zrovna jednoduchému způsobu zpracování. Existuje několik variant zeleného čaje  a každá má svoji specifickou chuť a vůni. Použití zeleného čaje je široké, od lahodného nápoje přes řešení zdravotních neduhů až po kosmetiku.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Zelený čaj v kosmetice

Zelený čaj není jen k pití, ale je hojně užíván také v kosmetice, jak v dekorativní, tak v pleťové. Tato rostlina obsahuje látky, které účinně bojují s volnými radikály, a tak chrání pleť před slunečním zářením i jinými vnějšími vlivy. Je to také výborný prostředek na vlasy, které díky jeho výtažkům nabývají na objemu a získávají lesk. Se zeleným čajem se lze setkat i například ve rtěnkách, které hydratují rty.

Další známé účinky zeleného čaje:

  • snižuje otoky;
  • redukuje pigmentové skvrny;
  • zvyšuje elasticitu kožních buněk.

Kromě jiného je zelený čaj i velmi oblíbenou přísadou do koupelových přípravků nebo do sprchových gelů.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Zelený čaj a řasy

Až vypijete připravený nápoj, nevyhazujte sáček nebo samotné lístky čaje. Proč? Lístky nebo sáčky s čajem mohou mít výrazný vliv na vaše řasy, řada žen je používá jako řasový kondicionér. Po zchladnutí si přiložte zelený čaj na oční víčka. Zelený si nemusíte přikládat přímo, můžete ho na řasy natřít kartáčkem nebo štětičkou. Výtažky z čaje nechte chvilku působit. Řasy by poté měly být v lepším stavu než před přiložením zeleného čaje. Některé ženy se setkaly i se zvýšeným růstem řas.