Pivo je u žen stále oblíbenější. Sice jim nemusí chutnat, ale blahodárně působí na jejich vlasy

Pivo je úžasný nápoj. Na tom se shodnou snad všichni muži. A po přečtení tohoto článku jistě také ženy. Tentokrát se totiž dozvíte, že pivo dokáže posilnit vaše vlasy a dodat jim potřebný lesk. Namísto toho, abyste investovali do drahých prostředků, můžete jednoduše zajít do supermarketu a koupit si pivo. Další velmi důležitou složkou je dubová kůra, kterou můžete koupit v obchodech se zdravými potravinami, nebo v lese. 

Blondýnky pozor

Hned na úvod bychom vás měli varovat. Tato kůra způsobí to, že vaše vlasy budou o něco tmavší. To je sice dobrá zpráva pro ty, kteří po tomto efektu touží. Máte-li ale blond vlasy a chcete si je zachovat, neměli byste tuto kůru používat. Pokud se ale rozhodnete pro tuto kůru, pak získáte silného pomocníka. Kosmetika s pivem dodává vlasům lesk a sílu. S přídavkem odvaru z dubové kůry má léčivé vlastnosti – zklidňují zánět pokožky hlavy.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Pivní a dubová kůra pro slabé vlasy

Na přípravu celé procedury budete potřebovat:

  • 240 ml světlého pasterizovaného piva,
  • 1 lžíce dubové kůry,
  • 80 ml vody. 

Do malého hrnce nalijte pivo. Vařte je na mírném plameni tak dlouho, dokud z něj nezbude jen ¼ původního množství. Mezitím v jiném hrnci smíchejte 80 ml vody a dubovou kůru. Povařte 5 minut. Poté nechte zchladit na pokojovou teplotu. Obsahy obou hrnců slijte a pořádně promíchejte. Pokud jste použili mletou dubovou kůru, máte přípravek hotový. V případě, že vaše kůra byla drcená nebo obsahovala-li větší kousky, je dobré dubový odvar před přelitím do svařeného piva přecedit. 

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Dětský šampon

Další ingrediencí je dětský šampon. Budete potřebovat jen asi dvě až tři lžíce šamponu, který nalijete do směsi z dubové kůry a piva. Tímto přípravkem si umyjte vlasy tak, jak jste zvyklý. Používáme jej prostě stejně jako kterýkoli jiný šampon. Po opláchnutí můžete pro zvýšení efektu umýt znovu touto směsí nebo pouze klasickým šamponem.

Zdroj: Autorský text, wikiHow