Pizza1

„Pizza Bomb“ dala tradičnímu pokrmu nový rozměr a okamžitě zaplnila sociální sítě

Původně to byl experiment s pokrmem, který patří k nejoblíbenějším po celém světě. Pizza má totiž miliony příznivců. A i když se zdá, že recepty na pizzu už nakombinovaly vše možné, prostor pro inovace rozhodně není vyčerpán. Italská restaurace v Jižní Koreji, známá krásnou střešní terasou a nádherným výhledem, přišla s novou myšlenkou na servírování a začala podávat „Pizza Bomb“.

Koule růžové nebo černé barvy

Nápad servírovat „Pizza Bomb“ se objevil už před začátkem pandemie koronaviru. Už v té době si získal pozornost sociálních médií, hořící kouli sdílely tisíce lidí na instagramu. A jak taková pizza vypadá? Servírovaná je v podobě obrovské koule, která má růžovou nebo černou barvu. Nejčastěji se k obarvení používá inkoust ze sépie.

Zdroj obrázku: Freepik

Vrchní část koule je politá alkoholem, který zabrání tomu, aby se těsto po zapálení spálilo. Přímo před zákazníky, kteří si „Pizza Bomb“ objednali, číšník pokrm zapálí. Plameny sahají pěkně vysoko a během pár vteřin roztaví sýr uvnitř, takže si zákazníci mohou pochutnat na opravdu čerstvé pizze. Poté, co všechen alkohol vyhoří, rozstřihne číšník kouli po obvodu nůžkami.

Náplň je skrytá uvnitř

Pak se odstraní vrchní díl, aby se odkryl čerstvě roztavený sýr a další náplň podle zákazníkova výběru. Nejčastěji se jedná o náplň Quattro Formaggi neboli čtyři druhy sýra, boloňskou sýrovou náplň nebo speciální náplň ze sýru a rozinek. Tento trend přinesl restauraci plno spokojených zákazníků, kteří si celý proces s nadšením natáčejí. Mnoho z nich se také těší na to, až se restaurace opět otevře a budou si moci tuto specialitu znovu vychutnat.

Zdroj obrázku: Freepik

Ne všichni jsou ale z nápadu tak nadšení. Část zákazníků odrazuje vzhled pizzy, která s černě zbarveným těstem vypadá dost netradičně. Jiní se zase obávají chuti, zejména toho, že přímý oheň propůjčí těstu popelavou chuť. Někteří zákazníci se dokonce bojí, že spálené těsto by mohlo obsahovat rakovinotvorné látky. Své příznivce si ale bombová pizza určitě našla.

Zdroj: https://www.spendwithpennies.com/pizza-bombs/