Female Hand Holds Fat Cellulite Stretch Mark Leg

Plavková sezóna je za dveřmi, nejvyšší čas zbavit se celulitidy. Tyto potraviny pomohou

Celulitida je problém, se kterým se setkává mnoho žen. Není to ani tolik zdravotní záležitost, spíše se jedná o specifický, estetický vzhled kůže, který činí mnoha ženám problémy se studem a dalšími nepříjemnými pocity. Pokud vás trápí celulitida, znamená to, že se ve vašem těle přetváří podkožní tuk, který vytváří jakési nevzhledné ďolíčky na kůži. Tento problém lze ale eliminovat těmi správnými potravinami. O jaké jídlo byste měli rozšířit svůj jídelníček?

Jak se zbavit celulitidy úspěšně

Celulitidě se také někdy přezdívá „pomerančová kůra“, a to právě proto, že připomíná strukturu pomerančové slupky. Na tento problém se většinou doporučuje pravidelné každodenní cvičení, ale nejlepších výsledků dosáhnete kombinací potravin a cvičení. My se teď zaměříme na to, jaká by vaše strava měla být a jakým cvikům byste se měli denně věnovat. Pro tělo, které trápí celulitida, je nejdůležitější tělo pořádně hydratovat.

Zdroj obrázku: Freepik

Vhodné potraviny

Jak již bylo zmíněno výše, kromě správných potravin je velmi důležité dodržovat také pořádný pitný režim. Nejlepší bude, když budete pít neperlivou vodu a zelený čaj. Co se týká potravin, i z nich je třeba vybrat si ty, které budou mít na celulitidu pozitivní vliv. Eliminovat celulitidu se vám podaří zejména potravinami, které obsahují mnoho vlákniny. Jídelníček byste měli obohatit o luštěniny, celá zrna, chřest, fazolové klíčky a kurkumu. Není jen důležité zařadit do jídelníčku správné potraviny, ale také vyřadit ty nevhodné. Vyvarovat byste se měli zejména tučnému masu, mastným a smaženým jídlům, a to jak těm doma připraveným, tak i rychlému občerstvení. Rozhodně také omezte konzumaci alkoholu a všech dalších látek, které zbavují tělo vody. Nevhodné je i pití kávy. Vyvarovat byste se měli úplně všeho, co dehydruje vaše tělo.

Zdroj: https://www.webmd.com/beauty/ss/slideshow-cellulite-pictures-causes-myths-and-treatments