Ayurvedic Face Massage With Oil Wooden Table

Pleť je během dne vystavena mnoha škodlivým vlivům. Péče o ni si zaslouží velkou pozornost

Chráníte svou pleť před škodlivými faktory dostatečně? Nedostatek čerstvého vzduchu a slunce způsobuje, že pokožka rychle vysychá a je napjatá. Pleti samozřejmě neprospívá ani stres, kouření a nezdravé stravování. Nepřispívá ani celodenní nošení roušek. Proto často pociťujeme svědění, zarudnutí a podráždění.

Základem je vyvážená strava

Začít byste měli správnou stravou. Pleti prospívá lehce stravitelná strava bohatá na čerstvou zeleninu a ovoce. Pokud tělu neposkytnete dostatek bílkovin, bude pokožka suchá a trpět pigmentovými změnami. Pokud dlouhodobě budete jíst příliš kalorická jídla chudá na vlákninu a vitamíny a naopak bohatá na cukry, stav pokožky se rovněž zhorší. Ničivý efekt ale mají i půsty a restriktivní diety.

Na pěti centimetrech čtverečních kůže se průměrně vyskytuje 50 chloupků, 80 mazových žláz, 500 potních žláz, 130 hmatových bodů, 60 bodů citlivých na teplo, 10 bodů citlivých na chlad, 1000 nervových zakončení, 1350 cm kapilárních cév a 15 milionů buněk. Stres a kouření způsobuje vrásky a nažloutlou pokožku. Abyste podpořili regeneraci pleti, chraňte pokožku před dehydratací. Přestaňte s kouřením a pijte hodně vody.

Zdroj obrázku: Freepik

Věnujte pozornost složení kosmetiky

Zakupte si kosmetické přípravky s obsahem kyseliny hyaluronové, urey, glycerinu a kolagenu, které se podílejí na vazbě vody v pokožce. Pokožce nesvědčí časté mytí, zejména dráždivými přípravky. Nepoužívejte make-up každý den, a pokud ano, vyberte si šetrné přípravky s přírodními složkami. Zejména lidé s citlivou pokožkou by se měli vyhnout používání kosmetiky.

Po celý rok používejte krémy s UV filtrem. Chrání pokožku před vznikem nebezpečného melanomu, ale i před předčasným stárnutím pokožky a nevzhledným zabarvením. Kůže má přirozenou fotoprotekci, ne vždy je ale dostatečná a při porušení epidermální bariéry dochází k poškození. Chybou je používání opalovacích krémů jen v létě nebo za slunného počasí.

Zdroj: https://www.mayoclinic.org/diseases-conditions/dry-skin/symptoms-causes/syc-20353885