mask-4898571_1920 (1)

Pleť pod rouškou trpí, dopřejte jí dostatečnou regenerační péči

Období světové pandemie nám přineslo nový a nutný doplněk. Rouška je nutná pro zdraví naše i našeho okolí, a tak je třeba s ní počítat. V zadýchaném prostoru kolem úst a nosu ale zůstává pleť nevětraná, a tak může dojít k jejímu poškození.

Pokud používáte roušku nebo respirátor jen krátkodobě během dne (například když jdete zaplatit palivo na čerpací stanici nebo nakoupit do obchodu), pak to na vaši pokožku nebude mít tak velký vliv. Jestliže ale používáte roušku celý den v práci, mohou se objevit kožní problémy, kterých se jen těžko zbavíte. Jak se o pokožku v této době starat?

Zdroj obrázku: Pixabay

Jak moc je rouška škodlivá?

Jako první je nutné si uvědomit, jak důležité je pravidelné praní roušky nebo výměna respirátoru. Vaše pleť má přirozenou bakteriální flóru a v případě utěsnění pleti a menšího přístupu vzduchu se bakterie mohou množit.

Pokud si tedy vybíráte novou roušku, je třeba se zaměřit na volbu materiálu. Nejlepší volbou jsou roušky bavlněné a bez zbytečných barev nebo potisků. Tyto zdánlivě obyčejné roušky jsou nejvíce prodyšné. I tuto roušku je nutné často prát a dezinfikovat.

Ochranná rouška zvyšuje v oblasti kolem úst vlhkost, a tak se bakterie přirozeně více množí. Nejvíce se tak stává u lidí s nižší imunitou, tato skupina lidí trpí na mykózy a kožní onemocnění. V důsledku malého přísunu vzduchu se mohou také často objevovat opary nebo ekzémy.

Zdroj obrázku: Pixabay

Jak se o pleť starat?

Pod roušku není vhodné nanášet make-up, ten akorát víc ucpává póry a pokožka tak ještě hůře dýchá. Pleť očistěte klasickým tonickým přípravkem a naneste na ni vhodný krém pro typ vaší pleti.

Také se v tomto období doporučuje ošetření pleti zklidňující a regenerační maskou. Opakujte takovou aplikaci alespoň jedenkrát za týden. Po odstranění masky nezapomeňte na důkladné umytí obličeje a nanesení tonika.

Zdroj: https://www.aad.org/public/everyday-care/skin-care-secrets/face/prevent-face-mask-skin-problems