Pleť v zimě trpí, zařaďte do péče o ni jednu zázračnou složku
V rámci každodenního života je naše pleť vystavena působení vnějších faktorů, které mají na její stav negativní vliv. Zapříčinit tak mohou její podráždění a z dlouhodobého hlediska také stárnutí. Významnou roli zde hraje ovzduší spolu s nízkými teplotami, na základě čehož jsou zimní měsíce pro pleť nejrizikovějším obdobím. Riziko pro pokožku však představuje také všudypřítomné modré světlo.
Škodlivé vlivy venku i vevnitř
Péče o pleť v průběhu zimního období by měla mít, oproti zbytku roku, svá specifika. Právě v zimě je důležité dávat důraz na hydrataci pokožky a posílení ochranné kožní bariéry. Ty jsou narušeny zejména mrazy a znečištěným ovzduším, ale také suchým vzduchem zapříčiněným vnitřním vytápěním. Lidé s citlivou pletí mohou pociťovat její výrazné podráždění v souvislosti s modrým světlem vyzařovaným digitálními technologiemi. To se ukazuje, vzhledem ke zvýšenému používání elektroniky v průběhu současné pandemie, jako stále častější problém.
Jak pleť ochránit?
Pro snížení negativních vlivů z ovzduší i digitálních přístrojů je důležité upravit každodenní péči. Aby došlo k posílení pleti, je vhodné do pravidelných úkonů zařadit aplikaci kyseliny ferulové, respektive přípravků s jejím obsahem.
Kyselina ferulová je známá svými silnými antioxidačními účinky, díky čemuž si v kosmetickém průmyslu vysloužila nezastupitelné místo. Tato kyselina, jež se přirozeně vyskytuje v kukuřici, rýži či pšenici, přispívá k posílení ochranné kožní bariéry. Na základě toho je pleť přirozeně odolnější a jasnější. Pravidelným a dlouhodobým používáním produktů obsahujících tuto důležitou látku dochází nejen k postupnému posílení pokožky včetně všech jejích složek, ale také k oddálení procesů stárnutí. Příznivý vliv má také na barvu pokožky – snižuje výraznost pigmentových skvrn, blahodárně působí i na jizvy a strie.