girl-3141766_1920

Pleť v zimě vyžaduje specifickou péči, ta není nijak náročná

Pokud chceme udržet naši pleť krásnou, hladkou a hlavně zdravou, musíme se o ni také náležitě starat. V zimě ovšem nároky na péči o pleť ještě rostou. Kůže trpí nedostatkem slunečního záření a poryvy ledového větru jí také neprospívají. Kůže představuje největší orgán našeho těla a zaslouží si naši zvýšenou pozornost.

Rty v první linii

Odmalička jsme byli zvyklí, že na horách nám rodiče mazali pusu jelením lojem. Aby nám ji mráz lidově řečeno nespálil. Rty totiž nemají vlastní ochrannou tukovou vrstvu a proto jsou ještě citlivější než okolní kůže. V dnešní době trh nabízí nejrůznější druhy balzámů a pomád na rty. Můžeme vybírat z celé palety příchutí a vůní. Doporučujeme sáhnout po balzámech, které obsahují tyto složky:

  • Vitamin E
  • Bambucké máslo
  • Kokosový olej
  • Včelí vosk
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Pleť

Pokožka na obličeji se do jisté míry promašťuje sama. V zimě se ovšem tato schopnost jeví jako nedostatečná a kůže vyžaduje pravidelnou dávkou krému. Než vyjdete ven na mráz, namažte se. Doporučujeme volit krémy mastnější, nejlépe ty s ochranným faktorem. V dřívějších dobách lidem dobře posloužilo i sádlo a konopné masti. Některé ženy nedají dopustit na samotný kokosový olej. Občas není na škodu dopřát si také nějakou výživnou masku.

Zejména lidé, kteří mají od přírody citlivou pleť, by měli v mrazu dbát na její zvýšenou péči. Týká se to hlavně jedinců se světlým fenotypem. Tím máme na mysli osoby obdařené pihami, světlou pletí, zrzavou nebo blonďatou kšticí. Drobné vlásečnice pod povrchem kůže takto citlivých osob mají vyšší tendenci praskat.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

A co ruce?

I když nosíme teplé pletené rukavice, mráz si najde cestičku i k citlivé kůži na rukou. Nepopiratelným faktem je, že končetiny prochládají v mrazu jako první. Větší zátěž také představují neustálé změny teplot při přechodu z vnějšího prostředí do vnitřního a naopak. Ruce si tedy také pravidelně mažte výživným krémem a udržujte je v teple.