Woman Holding Samsung Note 10 Plus With Streaming Service Media Video Tiktok

Pleťová maska z menstruační krve je hit TikToku. Známá dermatoložka před touto praktikou varuje

Internet je plný tipů a kosmetických rad, díky kterým je naše pokožka zářivá, věčně mladá a bez jakýchkoliv nedostatků. Ne všechny metody jsou však účinné, a někdy mohou být dokonce nebezpečné. Trend používání menstruační krve na obličej je momentálně žhavou novinkou na sociálních sítích.

Levná řešení

Rostoucí počet žen sahá po domácích maskách. Jsou nejen levné, ale také snadno se připravují a jsou přírodní. Některé z nich pomohou v boji proti prvním příznakům stárnutí pokožky, jiné důkladně zvlhčí a další se budou účinně odlupovat. Nápady na domácí masky se však někdy mohou stát nebezpečnými. Toto je tento případ. Metoda použití menstruační krve na tváři je na internetu mimořádně populární, aby pomohla bojovat proti nedokonalostem. Pravda je úplně jiná.

Zdá se, že trendy online znovu a znovu překvapují. Na TikToku je v současnosti hit, že si žena na tvář dá menstruační krev. Videa publikovaná s hashtagem #periodfacemask již mají více než 6,4 miliardy zobrazení. Menstruační krev má podle přívrženců této metody působit jako nejlepší maska, která okamžitě zbaví pleť nedokonalostí.

Zdroj obrázku: Freepik

Vyhněte se trendům

Dr. Joyceová je populární dermatoložka, která sdílí své kosmetické triky na TikToku. Snaží se také bojovat proti mýtům, které často kolují na webu a nezakládají se na pravdě. Tentokrát dr. Joyceová okomentovala domácí masku z menstruační krve, kterou mnoho žen doporučuje. Jak zdůrazňuje, samotný odběr krve se určitě neprovádí ve sterilních podmínkách.

Proto může obsahovat bakterie i pot. Navíc lidé trpící intimními infekcemi mohou dodatečně přenášet bakterie a viry na svou tvář. Právě kvůli takovým případům je lepší nevěřit všem radám, které na internetu objevíte. Jestli chcete zvolit přírodní cestu, sáhnete radši po maskách z ovoce nebo medu. Ty dokážou pokožku hydratovat nebo vyživit.

Zdroj: https://www.glamourmagazine.co.uk/article/tik-tok-period-facemask