Plíseň je nepřítel všech praček. Díky čtyřem snadným krokům se jí provždy zbavíte

V pračce je teplo a vlhko, a tak se není co divit, že se zde velmi často objevují plísně. Důvodem výskytu plísní právě zde je například to, že vyprané a vyždímané prádlo necháme v uzavřeném bubnu pračky stát a plísně se tak mohou vesele začít tvořit. Poradíme vám několik tipů, jak se plísní v pračce zbavit.

Jak poznat, že se objevila plíseň v pračce?

Hlavním z identifikátorů plísní je nepříjemný zápach vycházející z pračky. Někdy nám může takzvanou zatuchlinou smrdět dokonce i čerstvě vyprané prádlo. Nejčastěji se plísně objevují v šuplíku na prací prostředek nebo v gumovém záhybu kolem dvířek pračky. Plíseň má lepkavou slizkou konzistenci. Její barva je většinou šedá až hnědá.

Zdroj obrázku: Freepik

Domácí způsoby odstranění plísní

Naštěstí existuje několik osvědčených způsobů, jak se plísní zbavit. Pomohou nám prostředky z domácnosti, a to ocet a jedlá soda. Ocet je skvělý desinfekční čisticí prostředek. Hadřík tedy stačí do octa namočit a pečlivě jím vyčistit místa zasažená plísní. Pokud je plíseň na špatně dostupných místech, použijte vatové tyčinky namočené do octa nebo starý kartáček na zuby.

Jedlá soda je mírně žíravá a také zásaditá. Pohlcuje nepříjemné pachy, a proto je velmi vhodná k odstranění plísní nejen z pračky. Jediné, co musíte udělat, je nanést malé množství jedlé sody na infikovaná místa a vetřít ji hadříkem nebo kartáčkem. Poté nechte jedlou sodu čtvrt hodiny působit. Vlhkým hadříkem namočeným do čisté vody nečistoty odstraňte.

Dodržováním těchto zásad se zbavíte plísně nadobro:

  1. Po vyprání pračku ihned vyprázdněte.
  2. Po vyprázdnění pračky otřete suchým hadrem gumové těsnění u dvířek pračky.
  3. Pračku pravidelně větrejte otevřenými dvířky, ale také nádobkou na prášek.
  4. Jednou za měsíc spusťte prázdný prací cyklus s vysokou teplotou a místo prášku přidejte deci octa.
Zdroj: https://cleanmama.com/how-to-naturally-clean-any-washing-machine/