Plná skříň, a stejně nevíme co na sebe. Tahle jednoduchá metoda problém šatníku vyřeší

Skříň, která je tak plná různých věcí, že téměř nejde zavřít, a nelze v ní ani udržet pořádek a systém, vůbec nemusí znamenat, že všechny tyto věci jsou stále vhodné a použitelné. Abyste zjistili, co vlastně skrývá, nezbývá než věci vytřídit a rozhodnout, jak s nimi dále nejlépe naložit.

Plánovací strategie

Na začátek je potřeba si uvědomit, že věci ve skříni budou tvořit několik skupin. V té první bude oblečení, které vám sedí, stále ho plánujete nosit a není nijak poškozené. Totéž platí i o jiných věcech, například páscích, deštnících, špercích a dalších.

Zdroj obrázku: Freepik

Další skupiny již budou tvořeny věcmi, které si nebudete chtít nechat, protože je nevyužijete. Půjde zejména o poškozené oblečení, věci nevhodné velikosti nebo vyšlé z módy, již nefunkční sportovní oblečení, obnošené spodní prádlo, ale například i věci, kterým sice nic není, ale které již nechcete dál nosit. Je dobré si připravit a nadepsat krabice nebo tašky podle jednotlivých kategorií, kam budete věci ukládat.

Příklady věcí, které by měly jít z domu

Reprezentativní skupinu věcí, se kterými byste se měli rozloučit, jsou úplně nové nebo téměř nové, ale neobnošené věci, které se vám zkrátka už nelíbí, nesedí vám nebo vám nevyhovuje jejich velikost. Jistě ale existuje člověk, pro kterého budou jako stvořené. Můžete je nabídnout svým příbuzným a přátelům nebo je vložit do některého z charitativních kontejnerů k tomu určených. V každém případě budete mít jistě dobrý pocit, že vaše věci ještě někomu poslouží a udělají radost.

Zdroj obrázku: Freepik

Vhodné je také probrat oblečení, kterému sice nic není, ale pamatuje lepší časy a používáte je jen na domácí nošení nebo na zahradu. Někdy se totiž stává, že hromada takovýchto věcí příliš naroste a ani je nevyužijete. Nechejte si jen pár kousků a ty zbylé buď někdo upotřebí k podobnému účelu, nebo je podle stavu dáte potřebným, případně vyhodíte.

K věcem, které je nejlepší bez rozmýšlení vyhodit, patří především obnošené spodní prádlo, bílá trička a halenky se žlutavými skvrnami v podpaží, trička, která se natáhla, sportovní oděv, který častým nošením a praním ztratil svou funkčnost, a podobně. Samozřejmě byste neměli schovávat ani staré, poškozené deštníky, které jste možná měli v úmyslu jednou opravit, nebo zničenou bižuterii.

Zdroj: https://www.thespruce.com/how-to-organize-your-closet-2648411