Po celém dni na podpatcích nohy trpí. Zbavte se bolesti během 15 minut

Podpatky přirozeně patří do dnešního moderního světa, ženské nohy tak vypadají mnohem elegantnější a celková vizáž je mnohem lepší. Po celém dni na nohou v botách na podpatcích se však ozve brzy bolest, která jen tak nezmizí. Chcete si poradit a ulevit nohám? Vyzkoušejte tento skvělý tip.

Podpatky jsou sice jasnou součástí dnešních moderních trendů, avšak pro naše nohy to není nejzdravější způsob chůze. Chodidlo je celý den v deformovaném tvaru, šlachy nad patou se zkracují. Když po dlouhém dni podpatky sundáte, jistě cítíte tlak natahujících se šlach i bolestivé části na chodidle. Jak se takového problému zbavit co nejrychleji?

Zdroj obrázku: Freepik

Masáž chodidel vám uleví

Pokud si chcete ulevit od bolesti nohou, využijte tuto rychlou masáž. Během 15 minut budou vaše nohy zase zregenerované a bez bolesti. Dejte si nohu na koleno a uchopte chodidlo oběma rukama tak, aby palce držely spodní část nohy. Důkladně ruce přitlačte na střed chodidla a za stálého tlaku pohybujte palci krouživými pohyby směrem do vnitřní a poté zase k vnější straně chodidla.

Od bolesti pomáhá i protahování

Tento způsob masáže vám pomůže od bolesti, a dokonce pomáhá i jako prevence od bolestivé chůze. Zejména pokud vás bolí při chůzi paty, tato masáž vám pomůže. Od bolesti vám může pomoci také protahování.

Zdroj obrázku: Freepik

Sedněte si na židli a natáhněte obě nohy. Dejte si jednu nohu do popruhu nebo na délku smotaný ručník, uchopte konce a pomocí mírného natahování svalů a šlach zvedněte nohu co nejvíce vysoko. Vydržte v takové pozici půl minuty a nohu opět položte. Opakujte na obou nohách alespoň třikrát.

Nezapomínejte na péči o nohy, jedině s masáží či stiskem reflexních bodů ulevíte bolesti a chůze na podpatcích bude opět bez problému a bolesti.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/tired-legs