Girl After Spa White Towel With Acne Problem Skin Puberty Period Problem

Po dlouhé zimě si pleť zaslouží tu nejlepší péči. Díky ovocným maskám bude zářit zdravím

Po zimě je naše pokožka vysušená a nepříliš příjemná na dotek. Mohou za to nízké mrazy a také nesprávná péče o ni. Trpí nejen pleť na obličeji, ale také na celém těle. Ukážeme vám, jakými domácími prostředky si můžete pokožku hydratovat a dostat ji do jarního režimu, aby byla jemná a krásná.

Použít můžete ovocné plody

Exotické, ale i citrusové ovoce můžete sehnat za pár korun skoro po celý rok. Nebojte se ho využít také v péči o pokožku. Rozzáříte svou pleť, která může mít po zimě nažloutlý odstín. Pleťové masky si můžete připravit v klidu domova a používejte je každý týden. Využít můžete například kiwi. Oloupejte ho, dejte pryč jeho tvrdý prostředek, zbytek promíchejte nebo rozmačkejte.

Do kiwi přidejte 2 lžíce bílého kvalitního jogurtu, lžíci vymačkané pomerančové šťávy a půl lžičky olivového nebo řepkového oleje. Promíchejte všechny suroviny tak, aby vznikla hladká hmota, kterou si poté naneste na obličej. Nejdříve si ale pleť vyčistěte, stejně jako krk a dekolt. Vyhněte se oblasti očí a nosu. Pokud ucítíte brnění obličeje, nebojte se, znamená to, že maska účinkuje. Nechte na obličeji asi deset minut a následně opláchněte. Malá semínka, která kiwi obsahuje, pokožku zbaví odumřelých buněk.

Zdroj obrázku: Freepik

I přes jarní měsíce je pleť nutné chránit před slunečními paprsky

Používejte kvalitní hydratační krémy, které vaši pokožku vyživí a dodají jí potřebné živiny. Je nutné je používat, pokud máte zvlášť suchou pleť, která je citlivější k okolním vlivům. Dobré je ji chránit před nebezpečnými slunečními paprsky, které ji mohou spálit. Pokud jste tak nedělali v zimě, přes jarní měsíce je to nutné, aby byla pleť připravená na léto.

Jednou týdně pleti věnujte více času, protože jí tím prokážete velkou službu. Zbavíte se odumřelých kožních buněk, doplníte vitaminy a minerály, a pokud budete používat kvalitní kosmetiku a pleťové oleje, navíc získá skvělý vzhled. Budete si připadat okouzlující a jarní měsíce můžete využít k seznamování.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/winter-dry-skin