Po dlouhé zimě si pleť zaslouží tu nejlepší péči. Díky ovocným maskám bude zářit zdravím

Po zimě je naše pokožka vysušená a nepříliš příjemná na dotek. Mohou za to nízké mrazy a také nesprávná péče o ni. Trpí nejen pleť na obličeji, ale také na celém těle. Ukážeme vám, jakými domácími prostředky si můžete pokožku hydratovat a dostat ji do jarního režimu, aby byla jemná a krásná.

Použít můžete ovocné plody

Exotické, ale i citrusové ovoce můžete sehnat za pár korun skoro po celý rok. Nebojte se ho využít také v péči o pokožku. Rozzáříte svou pleť, která může mít po zimě nažloutlý odstín. Pleťové masky si můžete připravit v klidu domova a používejte je každý týden. Využít můžete například kiwi. Oloupejte ho, dejte pryč jeho tvrdý prostředek, zbytek promíchejte nebo rozmačkejte.

Čtěte také:  Akné na zádech trápí ženy každého věku. Změna jídelníčku i síla přírodních prostředků dokážou zázraky

Do kiwi přidejte 2 lžíce bílého kvalitního jogurtu, lžíci vymačkané pomerančové šťávy a půl lžičky olivového nebo řepkového oleje. Promíchejte všechny suroviny tak, aby vznikla hladká hmota, kterou si poté naneste na obličej. Nejdříve si ale pleť vyčistěte, stejně jako krk a dekolt. Vyhněte se oblasti očí a nosu. Pokud ucítíte brnění obličeje, nebojte se, znamená to, že maska účinkuje. Nechte na obličeji asi deset minut a následně opláchněte. Malá semínka, která kiwi obsahuje, pokožku zbaví odumřelých buněk.

Zdroj obrázku: Freepik

I přes jarní měsíce je pleť nutné chránit před slunečními paprsky

Používejte kvalitní hydratační krémy, které vaši pokožku vyživí a dodají jí potřebné živiny. Je nutné je používat, pokud máte zvlášť suchou pleť, která je citlivější k okolním vlivům. Dobré je ji chránit před nebezpečnými slunečními paprsky, které ji mohou spálit. Pokud jste tak nedělali v zimě, přes jarní měsíce je to nutné, aby byla pleť připravená na léto.

Čtěte také:  Rodinné dědictví v podobě stříbrných příborů je skvost, o který je třeba umět pečovat

Jednou týdně pleti věnujte více času, protože jí tím prokážete velkou službu. Zbavíte se odumřelých kožních buněk, doplníte vitaminy a minerály, a pokud budete používat kvalitní kosmetiku a pleťové oleje, navíc získá skvělý vzhled. Budete si připadat okouzlující a jarní měsíce můžete využít k seznamování.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/winter-dry-skin