Po lásce touží každý, ne každý je ale schopen milovat. Důvod je hluboko zakořeněný

Láska je silná čarodějka a prahneme po ní všichni. Pokud je člověk osamělý, je smutný, nesvůj a necítí se dobře. Láska nás jednoznačně spojuje, ale také rozděluje. Proč tomu tak je? Co vlastně ovlivní to, jak moc milujeme? Proč lidé milují, a někteří schopni milovat nejsou? 

Určete svého partnera podle horoskopu

Například v Indii se uzavírají manželství podle horoskopu. Muži a ženy přijdou do chrámu a hledají nejlepšího kandidáta na manželku či manžela. Kněží připraví takzvaný horoskop, který má určit nejlepší povahy lidí, kteří k sobě pasují. Pokud žena a muž nemají dodatků, může proběhnout první setkání a za krátký čas proběhne svatba. V takovém případě má horoskop spojit dva, kteří k sobě svými povahovými rysy pasují, aby nedošlo k rozchodu nebo potížím. V našich končinách je to jiné. Mnoho mužů se dívá na krásu a chování ženy. To stejné platí i u ženy. To je jistě škoda. Nejdříve by člověk měl poznat rodinu a dát si čas na to, aby se páry poznaly navzájem. Pokud je rodina ze špatných, rodinných poměrů, partner může být již z dětství poznamenaný a může s ním být těžší soužití.

Zdroj obrázku: Pixabay

Epigenetika

Poslední dobou je téma genetiky poměrně časté. Právě genetika může za to, zda máme rovné vlasy či naopak kudrnaté, jakou máme barvu očí a tak dále. Pokud je rodič nemocný, s největší pravděpodobností bude nemocné i dítě. Mluvíme tedy o chronickém onemocnění, jako je cukrovka a jiné. Epigenetika ovšem souvisí s jinými typy dědičnosti. Stejně jako počítačový hardware se ani naše DNA nemění. Každý z nás má jedinečný kód a tento kód ovlivňuje to, jak přemýšlíme, jak uvolňujeme hormony, jakou máme imunitu a tak dále. Určuje ovšem i naši schopnost milovat. To je velkým faktorem.

Může partner dědit úzkosti?

Každý se rodí se specifickou sadou genů, které nám určí dědictví po rodičích. Pokud jde ovšem o úzkosti, je na každém člověku, jak je přijme a jaký život bude žít. Pokud o takovém faktu víme a něco s ním děláme, psychické potíže se nám mohou vyhnout. Je třeba ale počítat se sklonem k úzkostem. Ovšem jiné je tomu například u degenerativních poruch mozku. Tam lze předpokládat dědičnost. 

Zdroj obrázku: Pixabay

Dědí se schopnost milovat?

Berte v potaz to, že zkušenosti z raného dětství nás ovlivní na celý život. Je velmi důležité si uvědomit, že změny získané v děloze a raném dětství jsou trvalé. Životní styl, ale i emoce, které prožíváme, mohou způsobit nepříznivé změny v genetice. Pokud matka během těhotenství prožívala velký stres či byla drogově závislá, je zřejmé, že její tělo vyloučilo velké množství hormonu zvaného kortizol, a ten nás dokáže poznamenat.

Zdroj: https://www.mountelizabeth.com.sg/healthplus/article/the-science-behind-why-we-fall-in-love