Pocitu těžkosti a přejedení se zbavíte snadno, jděte na to zdravě

Spousta lidí se po obědě či větším jídle pere s pocitem těžkosti a přejedení, což není vůbec nic příjemného. Určitě bude nejlepší si co nejdříve odlehčit. Pocit těžkosti známe hlavně v období Vánoc, někdo se s ním ale potýká v průběhu celého roku. Pomoci si cítit se zase dobře není tak složité, jak se zdá. Co vše můžete dělat?

Zdroj obrázku: Pixabay

Dochuťte další jídlo bylinkami

Záleží na tom, jaké bylinky máte zrovna doma po ruce. Pokud máte možnost, volte raději bylinky čerstvé než ty sušené. Dochuťte jídlo bylinkami, které podporují proces trávení. Mezi takové patří máta, meduňka, fenykl, chilli, kurkuma, tymián, bazalka, oregano, hřebíček, skořice, anýz, muškátový oříšek a celá řada dalších. Použijte takové bylinky, které máte doma. Rozhodně nemusíte použít všechny, které jsou zde vyjmenované. Méně je někdy více a v tomto případě to platí dvojnásobně.

Nechoďte si po obědě lehnout

Mnoho lidí si vytvořilo zvyk chodit si po obědě na hodinku lehnout. Když půjdete spát, zpomalí se funkce vašeho těla a rozhodně nevytrávíte. Mnohem zdravější je zvednout se od stolu, jít se obléknout a na hodinu se místo spánku projít po okolí. Dostanete se na čerstvý vzduch, budete se trochu hýbat, ale zase přiměřeně, aby se vám neudělalo s plným žaludkem špatně. Při procházce s nasazeným klidným tempem se vám podaří vytrávit mnohem lépe, než kdybyste zůstali doma.

Zdroj obrázku: Pixabay

Jablko či bylinný čaj

Velmi známou informací je, že jablko podporuje trávení. A této informace se držte. Pokud jste se přejedli a nevíte, co s tím, vezměte si na tu procházku s sebou ještě jablko. Nastartuje proces rychlejšího trávení a brzy vám bude zase dobře. Pokud máte rádi bylinné čaje, je to také skvělá volba po jídle. V klidu si sedněte, uvařte si bylinný čaj z jakýchkoli bylin uvedených výše a pak se jděte projít.