Blur 1853957 1920

Podceňované vitamíny z běžných potravin jsou pro vlasy lepší než drahé produkty ze salonů krásy

Nedostatek vitamínů skupiny B, A, D a E může negativně ovlivňovat stav vašich vlasů. Je proto důležité si jídelníček nastavit tak, aby byl pestrý a zaujímaly v něm místo potraviny obsahující zdraví prospěšné látky. Pokud jsou vaše vlasy slabé, snadno se lámou a jsou náchylné k vypadávání, pojďte konečně najít způsob, jak s tím něco udělat.

Vitamíny skupiny B

Úkolem těchto vitamínů je udržovat činnost mozku a srdce v normálu a vypomáhat během metabolických procesů, při nichž dochází k výměně energie. Tyto vitamíny hrají klíčovou roli při tvorbě červených krvinek, které tělo okysličují, tedy i pokožku hlavy.  Ta musí být správně vyživena, aby mohla mít dostatek síly produkovat nové vlasy. Mezi zdroje vitamínů skupiny B patří: vaječné žloutky, játra, celozrnná mouka, rajčata, mrkev, špenát, vlašské ořechy a mandle. 

Zdroj obrázku: Pixabay.com

 Vitamin A a D

Nedostatek vitaminu A může mít za následek vypadávání vlasů, protože je pro buňky nepostradatelným pomocníkem při jejich růstu. Platí to i pro vlasy. Nicméně přebytek tohoto vitaminu může také způsobit vypadávání vlasů, proto se před jeho doplňováním poraďte se svým lékařem. Vynikajícím zdrojem vitaminu A jsou mléčné výrobky. Vitamín D, který je přítomen v rybím oleji a rybách, zase podporuje imunitní systém, celkově posiluje tělo a zlepšuje kvalitu vlasů. Tento vitamín do sebe můžete vstřebat i pobytem na sluníčku. 

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Vitamin E

Je to silný antioxidant a chrání buňky těla před stresem, který může vést ke ztrátě vlasů a šedivění. Výzkumy ukazují, že dostatečný příjem vitamínu E může vést k výraznému zvýšení růstu vlasů na pokožce hlavy. Před užíváním tohoto vitamínu se poraďte se svým lékařem, protože jeho nadbytek může být také škodlivý. Jeho skvělými přírodními zdroji jsou slunečnicový olej, mandle a ořechy, klíčky, ryby, mléčné výrobky.