Female Leg Stepping Weigh Scales With Measuring Tape

Podívat se na váhu je ta největší hloupost, jakou můžeme při držení diety udělat. Důvody, proč ji vyhodit, mají logiku

Každá žena chce vypadat dokonale. A s tím souvisí i štíhlá postava. Většina žen je se svou postavou nespokojena a logicky ji chce upravit tak, aby se líbila sobě, ale i svému okolí. Onou úpravou nemusí být vždy jenom zákrok u kosmetického chirurga. Jednat se může také o redukci váhy, tedy hubnutí. Ne vždy ale ženy volí správnou dietu. Nehledě na to, že při kontrole úbytku používají ten nejhorší možný postup.

Stoupnout si na váhu je chyba

Když hubneme, chceme vidět progres. Tedy to, zda kilogramy ubývají a postava se blíží pomyslné dokonalosti. Obvykle ke zjištění úbytku poslouží váha. Stačí se na ni postavit, zapsat si zjištěnou hodnotu a tu porovnat s předchozím číslem. A v tu chvíli může nastat problém – zjištění, že váha neklesá tak, jak čekáme. Problém ovšem není v nás, ale v daném přístroji.

Jdeme naproti tomu, co chceme vidět

Velmi často jdeme vážení i doslova naproti. Pokud ho máme naplánováno na následující den, snažíme se ten předchozí nejíst, ale třeba ani nepít. Snažíme se jednoduše o to, aby druhý den byla hodnota co nejnižší. Přitom se bude jednat o hmotnost cíleně upravenou, která o reálném postupu diety neřekne vůbec nic.

Zdroj obrázku: Freepik

Vážíme se příliš často

Další chybou, kterou při vážení děláme, je ta, že se vážíme až příliš často. Klidně i několikrát do týdne. V tu chvíli může nastat opravdová panika, jelikož někdy bude hodnota i větší, než když s dietou začínáme. Proč? Důvody jsou jednoduché. Třeba hmotnost zkonzumovaného jídla, množství vypitých nápojů za den, ale i to, že jsme nebyli na toaletě. To vše denní hmotnost ovlivní, a proto není ideální vážit se každý den.

Věříme jenom váze

Je číslo na váze stále poměrně velké? Ne vždy to znamená, že potřebujeme shodit. Příkladem může být to, že naše tělo zadržuje vodu. V tu chvíli je hodnota na váze vysoká, i když naše postava má ty správné míry. Proto je nezbytné se odvodnit. Podobný problém s vysokou váhou může nastat ve chvíli, kdy na těle dominují svaly. Každý kulturista potvrdí, že jeho BMI ukazuje rizikové hodnoty, přitom jeho tělo je zcela dokonalé.

Zdroj: Life Hacks