Podívejte se na modeling budoucnosti, modelky jsou v ohrožení

Náš život se čím dál tím víc přesouvá do oblasti virtuálna a internetu. Tento trend začal doléhat i na svět módy a modelingu. Podlehne tomuto trendu i toto odvětví? Přečtěte si dnešní článek a zjistěte, zda bude budoucnost patřit robotům.

Módní průmysl se musí modernizovat

V minulosti již několik návrhářů podlehlo technologickým vymoženostem a trendům. Například Helmut Lang, který se proslavil módní přehlídkou na téma CD-ROMů. Tato média v devadesátých létech teprve začínala a Lang toho využil a vytvořil neotřelou avantgardní zážitek pro návštěvníky přehlídky.

Mnozí návrháři si stěžují, že svět modelingu se zasekl v době před padesáti lety. Hovoří o potřebě inovace, kterou toto odvětví nutně potřebuje. Pandemie koronaviru celý proces jenom uspíšila. Jako první byla návrhářka Anifa Mvuemba.

  • kolekci představila ve virtuální realitě
  • modely předváděly virtuální modelky

Proč to může být krok dobrým směrem? Návrháři ušetří. Profesionální modelky si za přehlídky říkají astronomické částky a začínající návrháři mají obvykle hluboko do kapsy. Na chystaném Fashion Weeku možná můžeme očekávat mnohem více přehlídek ve virtuální realitě, právě kvůli koronaviru.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Modelky v ohrožení?

Pokud někdy dojde k tomu, že modelky zcela nahradí například roboti, jaké to bude mít dopady? Někomu peníze sice ušetří, jiní si ale pohorší. Přehlídka není jen o modelkách. Někdo je také musí učesat a upravit. V ohrožení tedy budou kadeřnice, stylistky, maskérky. Modelky možná budou jednou nahrazeny stroji stejně jako pracovníci ve velkých fabrikách.

Pravdou ale je, že lidský faktor nemůže být tak jednoduše vyřazen. Modelky jsou často vnímány jako médium, které nechá dané oblečení promluvit. Vypráví společné příběh a dokážou zákazníka zaujmout. Je otázkou, zda je v tomto ohledu mohou roboti nahradit. A co vy, dokážete si představit módní přehlídku bez lidských modelek?