girl-2771001_1920 (1)

Podkladová báze může zvýraznit vrásky, chyba je ve špatném nanášení

Podkladová báze pod make-up je, doslova řečeno, základ. Zejména u zralých žen může tento produkt přispět ke zvýraznění vrásek. To však neznamená, že je třeba bázi přestat používat. Viníkem zviditelnění vrásek totiž nejsou látky v ní obsažené, ale způsob nanášení či nedostatečná péče o pleť.

Pleť na prvním místě

Klíčový je v tomto ohledu stav pleti. Můžete si nakoupit ty nejkvalitnější báze, avšak pokud je vaše pleť dlouhodobě suchá a nevyživovaná, tento produkt vám bude, lidově řečeno, k ničemu. Je důležité brát v potaz, že primárním úkolem dekorativní kosmetiky není boj proti nedokonalostem pleti, nýbrž „pouze“ její zkrášlení po vizuální stránce.

S nedokonalostmi pleti si poradí kosmetika pečující, zde je důležitá pravidelnost jejího používání. Kde začít? V prvé řadě dbejte na pravidelnou hydrataci. Nebojte se investovat do kvalitních hydratačních krémů a sér. Zvláštní péči si pak zaslouží jemná pokožka v okolí očí, kde se tvoří první výraznější vrásky. Taktéž zaměřte svoji pozornost na typ pleti – od ní by se měl odvíjet také výběr konkrétních produktů. Na zralou pokožku se obecně vyplatí používat krémy proti vráskám s obsahem kyseliny hyaluronové. 

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Dobře vyživovanou a hydratovanou pleť je možné poznat na první pohled. Netvoří se na ní suchá místa, navíc je přirozeně hebká na dotyk, díky čemuž se veškeré produkty patřící do dekorativní kosmetiky snáze roztírají a lépe drží. 

Jak na nanášení?

Na každé líčení by měla být vaše pokožka řádně připravená, zbavená veškerých nečistot a hydratovaná. K dalšímu zvláčnění pomůže právě podkladová báze. I ona by měla být vybrána na základě typu pokožky. Jedině tak můžete dosáhnout spolehlivé ochrany vašeho make-upu, ten při vhodném výběru dekorativních produktů vydrží skutečně dlouho – až celý den. 

S podkladovou bází to nepřehánějte – k pokrytí celé oblasti obličeje bohatě postačí množství velikosti zrnka hrášku. V případě nanesení příliš silné vrstvy hrozí opačný efekt.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Podkladové sérum lze nanášet vícero způsoby. Na otázku, který z nich je ten správný, však neexistuje jednoznačná odpověď. Aplikace by se měla odvíjet od typu báze. V tomto ohledu se nebojte experimentovat. Pokud se vám některý způsob (nanášení prsty) neosvědčil, vyzkoušejte jiný – například pomocí houbičky. V případě sušší pleti můžete k bázi přidat také svůj hydratační přípravek.