Attractive Girl Eating Chocolate Smiling

Podlehnout sladkým svodům čokolády občas není na škodu. Na tělo i mysl má jedinečný účinek

Čokoláda, to je téměř pro celý svět nejoblíbenější sladkost, kterou si můžeme dopřát. Chutná skvěle, existuje jí mnoho druhů a milují ji dospělí i děti. Tyto kakaové kostičky ale obsahují také složky, které jsou pro naše zdraví prospěšné, takže se nemusíte obávat dát si několik malých kousků denně.

Čokoláda, to nejsou jen nezdravé cukry

Čokoláda se vyrábí z kakaových bobů. V obchodech najdeme hořkou, mléčnou nebo bílou, můžete si ji dopřát s ořechy nebo ovocem. Dnešní doba nabízí mnoho možností, jak si vychutnat tuto skvělou pochoutku. Kromě toho ale obsahuje také hořčík, který naše tělo potřebuje, aby správně fungovalo. Hořčík zmírňuje stres, posiluje kosti a má pozitivní vliv na funkci nervového systému. Místo doplňků stravy si tak denně dejte jednu kostičku kvalitní hořké čokolády.

Theobromin je látka, která vaše tělo nakopne více než několik hrnků kávy, a v čokoládě jí je dostatečné množství. Navíc působí déle než kofein a snižuje únavu, takže čokoláda pomůže jako první pomoc, když se cítíte unavení a musíte ještě například řídit.

Zdroj obrázku: Freepik

Čokoláda v nás probudí pocity, které jsou podobné zamilovanosti

Kvůli své sladkosti může čokoláda dokonce vést k závislosti. Obsahuje také fenylethylamin, který má na svědomí pocity potěšení. V lidském těle při konzumaci čokolády probíhá podobná reakce, jako když máte motýlky v břiše a jste zamilovaní. Tato látka v těle uvolní endorfiny, takže si rozhodně nevyčítejte, když jednou za čas čokoládě podlehnete.

Polyfenoly působí na naši náladu, mají antioxidační účinky a také pozitivně ovlivňují náš kardiovaskulární systém. Pokud patříte mezi lidi, kteří mají vysoký cholesterol, kvalitní čokoláda ho může snížit a rozhodně vás potěší více, než kdybyste si ji odpírali úplně. Dbejte ale na množství kakaa, které je pro kvalitní čokoládu velmi důležité.

Zdroj: https://www.mindfood.com/article/10-reasons-to-eat-chocolate/