Podomní prodej? Nepouštějte si nikoho domů!

By: Travis Wise

To, že jsou šmejdi na předváděcích akcích, už víme. Pustit si je ale klidně můžeme i domů a pak toho hořce litovat.

Určitě se vám také stalo, že se vám chtěl někdo vnutit do bytu s tím, že jde kontrolovat prašnost, množství škodlivých látek či cokoli jiné ve vaší domácnosti. Dost často uděláme chyby, kterých později velmi litujeme. Inu chybovat je lidské a každý z nás to dělá. Někdo ale dokáže udělat i chybu osudovou a tou klidně může být i fakt, že si domů vpustíte podomního prodejce vysavačů. Ti totiž velmi dobře vědí, jak vám vysavač vnutit. Samozřejmě nejde o běžný vysavač, ale o produkt za desetitisíce. Jeho koupí se snadno můžete dostat do velmi vážných finančních problémů, které vás dostanou někdy až do neřešitelných situací.

Prošekolení ničemové

Prodavač o vysavači umí tak dobře vyprávět, že z něj budete v jednu chvíli skutečně nadšeni a budete o něj mít zájem. Nezaskočí vás ani fakt, že pořizovací cena tohoto produktu je velmi vysoká a že za takovou cenu byste mohli klidně mít i nové, ojeté, hezké auto. Prodejce ví, jak na vás, má za sebou různá školení, a vy mu můžete velmi snadno podlehnout. Pokud vám nabídne možnost splátky, pak je to pro vás výzva, řeknete si, že 2 – 3 tisíce z platu pro vás není tolik a na prodej kývnete.

Nikdy ale nevíte, co se může stát, práce není takřka nikdy jistá a vy o ni můžete najednou přijít. Dostanete se do situace, kdy nejste schopni splácet a tak řešíte co dál. Couvnout z koupě nelze a vy se dostáváte do velkých finančních problémů.

Koupě takového vysavače, vás klidně může dostat až na ulici. Na tyto situace ale při podepisování smlouvy vůbec nemyslíte a to hlavně proto, že jste uchváceni kvalitním protialergenním vysavačem a tím pádem nekoukáte napravo nalevo. Prodejce ví velmi dobře, jak vás zmanipulovat a přinutit ke koupi a jste v pasti.

Je lepší si do bytu vůbec nikoho nepouštět a držet sebe i svůj majetek v bezpečí. Klidně argumentujte tím, že jste zrovna na odchodu, proto jej do bytu nemůžete pustit.