Podpořte letní opálení tím nejlepším samoopalovacím prostředkem, který o kůži zároveň pečuje

Léto je konečně tady a s ním i síla slunečních paprsků a čas na opalování. Pokud milujete hebkou pokožku zbarvenou do tmavě hnědé, pak je nutné začít s opalováním hned na začátku léta. Kdo z nás má ale čas celý den ležet na lehátku a opalovat se? Vyzkoušejte mrkvový olej. Přírodní samoopalovací prostředek vás nadchne.

Beta karoten je nejlepší složkou, kterou můžete pro perfektní opálení přidat do své výživy. Mnoho žen se snaží ještě před létem dohnat hladinu karotenu v těle pomocí tablet a doplňků stravy, mnohem snazší je však nechat celý proces na přírodě.

Zdroj obrázku: Freepik

Beta karoten zlepší kvalitu kůže

Mrkvový olej je zřejmě nejvíce bohatým zdrojem beta karotenu, který dokáže zlepšit barvu i kvalitu vaší pokožky. Přípravek z mrkve s příměsí mandlového oleje můžete používat i jako prevenci, díky které vám letní opálení vydrží co možná nejdéle.

Při opalování je nutné myslet také na ochranu kůže a bezpečnost. Mrkvový olej nejen zlepší barvu pleti, ale dokáže vytvořit přírodní bariéru, která zabrání škodlivým účinkům vnějších faktorů. Nemusíte se tak bát škodlivosti UV paprsků.

Zdroj obrázku: Freepik

Buďte stále mladí

Tento přírodní prostředek vám pomůže také zastavit proces stárnutí pleti nebo celého těla. Při každodenní péči o kůži přidejte také pár kapek mrkvového oleje. Ten je totiž bohatý na vitamíny A a C a dokáže chránit kůži před volnými radikály, které mohou za proces stárnutí. Vyhnete se tak velmi jednoduše vráskám a snažte se touto omlazující péčí udržet svou pleť stále krásnou a pružnou.

Mrkvový olej pomáhá i vlasům

Abyste svým vlasům dodali všechny potřebné živiny, je nutné se o ně dobře postarat. Krásné, pevné a zdravé vlasy vám udrží mrkvový olej. Díky aplikaci tohoto oleje budou vaše vlasy opět plné lesku, nebudou se lámat a jejich vzhled bude působit stále upraveným dojmem.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/carrot-oil-for-hair