boy-667804_1920

Podzim, aneb jak zabavit děti v deštivém počasí

Rok se s rokem sešel a opět tu máme podzim. Některé roky se vyvede a o slunečné dny není nouze, jindy však prší klidně od rána do večera. A na maminky tak připadá nelehký úkol, kterým je zabavení svých ratolestí, když nelze jít ven.

Vytvořte si podzimní dekoraci

Odstíny červená, žluté, oranžové a hnědé, takový je podzim, plný barevného listí, které láká k sebrání a vytvoření podzimní dekorace. Naaranžujte společně s dětmi truhlíky nebo květníky, které si můžete vystavit za okno nebo před vchodové dveře. K různobarevným listům se hodí dýně, které v tomto období není vůbec žádný problém sehnat. Dále můžete použít různé klacíky (krásně se vyjímají březové), klasy kukuřice, šnečí ulity, mech, různé kamínky, šišky apod. Pokud vyrazíte na procházku, dozajisté naleznete spoustu materiálu k tvorbě. Ve fantazii se meze nekladou. Pokud přenecháte iniciativu na dětech, určitě budete mile překvapené a děti nadšené z výrobku.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Zachumlejte se pod deku

Vyberte společně knihu, kterou chcete přečíst a vlezte si pod deku. Kdo bude číst je už jen na vás. Buď můžete vy nebo pokud máte doma dítko školou povinné, nechte naopak jej, ať čte vám. Zvolte klidně obrázkovou knížku, příběh tak mohou vymýšlet a vyprávět i mladší děti, které ještě neumí číst. Skvěle si tak rozvinou svou představivost a náramně se u toho pobavíte.

Čtení vás už omrzelo a venku stále prší? Nevadí, můžete si pustit televizi a kouknou na pohádku. Výborné jsou animované pohádky, které mají děti velmi v oblibě a spoustu z nich se líbí i dospělým. Nebo si zahrajte hry, ty jsou oblíbené všemi generacemi. Můžete si zahrát například pexeso, deskové hry nebo karty.

Další tipy

Vybarvování omalovánek, malování, vystřihování, lepení, modelování, to vše děti moc baví. Vytvořte si něco dalšího s podzimní tématikou. Pokud máte doma navíc:

  • provázek
  • špejle
  • velký arch papíru

Můžete se pokusit i o draka. Nevíte jak na to? Nevadí, na internetu naleznete postup včetně video návodu.