Father Boy With Scary Halloween Pumpkin

Podzim nabízí několik skvělých aktivit pro celou rodinu

V každém období je nejdůležitější trávit čas s rodinou. Podzim ale může být poněkud komplikovaný, jelikož nám k mnohým druhům dobrodružství zkrátka nepřeje počasí. To ale neznamená, že bychom se měli pouze nudit. Je spousta možností, jak se zabavit i vevnitř i venku právě během podzimu. Jaké to jsou? To a ještě více se dozvíte v dnešním článku. Pro více informací čtěte dál.

Speciální halloweenské aktivity

Halloween je sice svátek oslavovaný hlavně v anglofonních zemích, ale to neznamená, že se jím nemůžeme trochu inspirovat. Speciálně pro děti je totiž perfektní a dá se k němu vymyslet spousta zábavných činností, které budou jistě zážitek pro celou rodinu. Začít můžete například maratonem typických halloweenských filmů spolu s tematickými dobrotami. Pokud máte děti odrostlejší, můžete z toho udělat maraton hororový. Zkusit můžete i naplánovat improvizovanou stezku odvahy. Na tu si pak děti mohou připravit třeba i vlastní kostýmy a masky. Také můžete na vaší ulici zkusit zavést koledování v kostýmech, které je právě pro Ameriku typické.

Klasická činnost, co se ale podniká i u nás, je dlabání dýní. U těch je samozřejmě potřeba být opatrný kolem ostrých předmětů. Jednoduchou činností ale děti zabavíte až na několik hodin.

front-view-family-forest
Zdroj obrázku: Freepik

Vyrábění spojené s pobytem venku

Podzim je také období, kdy nám příroda nabízí mnoho materiálů, které můžeme uměleckým způsobem zpracovat. Při sbírání se navíc i vyvětráte a snad i trochu unavíte. Začít můžete například s klasickým vyráběním zvířátek z kaštanů. Sbírat ale můžete i listí, ze kterého si uděláte obtisky na papír.

Opomenout rozhodně nemůžeme ani výrobu draka. Nebo tedy zejména jeho pouštění. Draka si samozřejmě můžete i koupit, ale vyrobený má přece jen něco do sebe. Pak už vám jen stačí najít nějakou větrnou pláň a pustit se do pouštění. Pozor ale na pořezání od lanka!

Zdroj: https://www.fatface.com/blog-articles/awesome-autumn-10-things-to-do-with-the-kids.htm