Taking Care Plants Watering Them With Special Liquid

Na podzim potřebují orchideje šetrnou péči. Díky ní pokvetou i v tento čas

Tyto květiny se v posledních letech dostaly na první příčky mezi pokojovými rostlinami. I když se zdá, že nejsou příliš náročné na péči, stačí jen malá vada v péči a orchidej nemusí přežít. Naštěstí jsou to docela odolné květiny a při správné péči se vám odvděčí úžasnými květy.

Časté kvetení

Lidé, kteří začínají své dobrodružství s orchidejemi, možná nevědí, že na podzim se s nimi musíme vypořádat trochu jinak. Právě v tomto ročním období děláme běžné chyby, jejichž důsledky jsou fatální. Orchideje budou kvést na podzim, pokud budeme dodržovat několik pravidel. Stojí za zmínku, že květiny by neměly stát v blízkosti radiátorů. Na tomto místě je vzduch suchý a rostliny jsou citlivé na takové podmínky.

Udržování orchidejí na tomto místě může způsobit, že květiny budou chřadnout. Chcete-li to napravit, stojí za to postavit květináč na mokrou a rozptýlenou expandovanou hlínu. Také je vhodné stříkat rostlinu ráno vodou, díky čemuž si udrží vlhkost po celý den.

Zdroj obrázku: Freepik

Hnojení orchideje

V podzimním období potřebují orchideje méně hnojiva. Je nutné snížit jeho množství a v zimě – od prosince do března – s ním zcela přestat. To jsou měsíce, kdy květiny nepotřebují velkou dávku. Pokud to v této době přeháníme s hnojením, přebytek nutričních prostředků se začne hromadit v kořenech, a to pro ně nebude prospěšné. Na podzim nezapomeňte na pravidelné zalévání orchidejí. Jak je v tuto chvíli zalévat? Neexistuje pro to žádné pravidlo, protože vše závisí na rostlině.

Pokud jsou kořeny orchideje zelené, znamená to, že mají správné množství vody. Pokud změní barvu a stanou se bílými nebo šedostříbrnými, musí být zality. Na podzim je důležité zalévat orchideje jednou týdně. V tomto případě bude fungovat způsob koupele. Květináč vložte na půl hodiny do misky naplněné vodou na 20 minut. Po uplynutí této doby nezapomeňte vypustit přebytečnou kapalinu.

Zdroj: https://orchidbliss.com/fall-care-for-orchids/