Scie Mcb Image1

Pohorky nesmí chybět v žádném botníku

Pohorky jsou sice boty, které mnohé ženy považují za pánskou obuv, a často je do svých botníků vůbec nezařazují, což je chyba. Pohorky rozhodně patří do každého botníku, přece jen, když jdete někde na procházku či i těžší túru, tak by vaše nohy měly být v pohodlí a v bezpečí, což zaručí právě tento typ bot.

By: Program Executive Office Soldier

Všichni potřebují pohorky

Spousta žen zastává názor, že tyto boty nikdy nebudou potřebovat, a že se jim opravdu nelíbí, tak proč by za ně měly utrácet peníze? Pravdou je, že tyto boty jsou opravdu důležité. Nemusí se vám vždycky líbit jejich vzhled, ale jejich praktičnost a funkčnost je opravdu něco perfektního. Každý chodí na procházky, a proto každý potřebuje pohorky. Žádné tenisky vám nebudou nohy držet tak pevnou, jako právě tento typ obuvi, což je při túrách velice důležité. Rozhodně to nepodceňujte, a pokud ještě žádné ve svém botníku nemáte, tak byste si je měli pořídit, protože jsou opravdu důležité.

O boty se musí pečovat

O každé boty, které máte doma v botníku, musíte nějak pečovat. Ať už se jedná jen o klasické čištění anebo o různé impregnace. Stejně tak jako pečujete o každé své boty vás budou i pohorky stát trochu času a péče. Potřebují správné čištění i impregnaci. Ale přesto se jim nevyhýbejte, jsou to opravdu boty, které vám mohou ušetřit nejen nějakou tu bolest, ale hlavně zdravotní stav vašich nohou.

Aby vám do nich neteklo

Pokud nechcete mít v botách povodeň, tak je musíte naimpregnovat. Tento postup je běžný u každých nových bot a měl by se po nějakých cyklech pravidelně opakovat. Úplně stejný postup byste měli praktikovat na pohorkách. To znamená, že pokud potřebujete pohorky a chcete, aby vám opravdu sloužily, tak byste si je měli pravidelně impregnovat. Když na impregnaci zapomenete jednou, určitě to nebude vadit, nejdůležitější je ta hned první, aby se vám do bot žádná voda nedostala.

Nezapomínejte na vysušování

Pokud se vám stane, že se do bot přece jen dostane voda anebo se vám natolik zpotí nohy, že jsou boty mokré, tak byste je rozhodně neměli jen tak nechal ležet ladem. Vzhledem k tomu, že se jedná o těžké a uzavřené boty, je nutné, aby se vysušily. Když necháte boty jen tak, může se stát, že uvnitř vzniknou různé bakterie a podobně. Existuje mnoho možností, jak boty dobře vysušit. Buďto můžete využít přímo přístrojů, které boty vysuší, ale pokud nic podobného doma nemáte, můžete boty dát na radiátor.

Pohorky sice nejsou vždy moderním kouskem, ale za to jsou opravdu důležité a potřebné, a proto by neměly chybět v žádném botníku.

1 komentář u “Pohorky nesmí chybět v žádném botníku”

Diskuze je uzavřena.