woman-body-fat-belly-obese-woman-hands-holding-excessive-tummy-fat-change-diet-lifestyle-concept-shape-up-healthy-stomach-muscle-studio-anonymous-shot-photo-body-parts

Pohyb a správně nastavený jídelníček zatočí s tukem na břiše

Mnoho žen se trápí přebytečným tukem na břiše. Hlavně v letních měsících, když běží plavková sezóna, jim nedává tento problém spát. Bohužel někomu trvá zbavení se přebytečného tuku déle než jinému. U každého je ale základem správná strava a dostatek pohybu.

Řekněte ne nezdravému jídlu

Pokud sníte o vosím pase, pak vám určitě nepomůže jíst výrobky, které uvedeme níže. Ve svém denním menu se určitě vyhněte rychlému občerstvení, sladkostem, hranolkům, slazeným nápojům, vysoce zpracovaným potravinám, mastnému masu, alkoholu a rafinovaným výrobkům z mouky. V denní stravě ale určitě nezapomínejte na pitnou vodu. Chcete-li ztratit nadbytečné kilogramy, stojí za to zvýšit množství vody vypité během dne.

Když chcete změnit způsob stravování, neznamená to, že se budete muset vzdát chutných jídel. Stačí, když je nahradíte zdravější verzí. Na vašem talíři by určitě nemělo chybět ovoce a zelenina, vejce, libové maso, ryby, kroupy, hnědá rýže, celozrnný chléb, celozrnné těstoviny, rostlinné tuky, jogurt bez cukru, zelený čaj a samozřejmě voda.

Zdroj obrázku: Freepik

Zaměřte se na spalování tuků

Chceme-li se zbavit tuku, musíme při cvičení myslet na jeho spalování. Kardio, tabata a intervalové tréninky vám v tom jistě pomohou. Zejména poslední dvě jsou intenzivní a výrazně zrychlují metabolismus. Stává se, že aerobní cvičení nemusí stačit, pak stojí za to přidat k němu intervalové cvičení, které je osvědčeným způsobem, jak spálit tělesný tuk. Spočívá ve střídání vysoce intenzivních cviků se středními. Silový trénink nestačí na hubnutí a získání vysněného vosího pasu.

Nesmíme zapomínat na to, že spalování tuků se nikdy neuskutečňuje lokálně. Proces spalování však můžeme urychlit. Pokud se necítíte na silové a intervalové tréninky, k hubnutí vám stačí i obyčejná procházka. Během hodinové procházky průměrným tempem můžete spálit 200 až 500 kalorií. Můžete zkusit i pravidelnou chůzi s holemi. Tato aktivita přispívá ke spalování tuků, zabraňuje obezitě a urychluje metabolismus.

Zdroj: https://www.hopkinsmedicine.org/health/wellness-and-prevention/8-ways-to-lose-belly-fat-and-live-a-healthier-life