Pokožka může zářit krásou i bez náročných procedur. Tajemství dokonalé pleti je ukryté jinde

Každá žena touží po nádherné pokožce, která bude zářit zdravím a krásou po celý rok. Péče o pleť přitom začíná uvnitř, a to jednoduše pestrou a vyváženou stravou. Některé produkty podpoří pokožku ještě více než jiné, protože jsou plné vitaminů a minerálů, ale většina z nás si na ně ani nevzpomene. Což je velká škoda, protože obyčejné přírodní produkty prospějí pokožce a celému tělu mnohem lépe než doplňky stravy.

Jaké potraviny budou mít na náš organismus pozitivní vliv?

První z nich je kapusta. Je to opomíjená potravina, která by ale měla mít místo v našem jídelníčku. Je bohatá na vápník, draslík nebo železo, obsahuje také komplex vitaminů a kyselinu listovou. Ta je vhodná především pro ženy, které se chystají otěhotnět nebo už čekají miminko. Kapusta se doporučuje při problémech s astmatem nebo alergiemi. Můžete si z ní připravit například smoothie, stačí k ní přidat například banán. Kapustu můžete napařit nebo ji použít syrovou například do salátů.

Rajčata jsou další potravinou, která by neměla chybět v našich pokrmech. Obsahují lykopen, což je sloučenina, která chrání naši pokožku před UVB i UVA zářením. Jedno zralé rajče pokryje až 85 % denní potřeby této látky. Rajčata obsahují také vitaminy C, K nebo E. Neměli byste je kombinovat s okurkami, ale většina lidí to stejně dělá. Jestli máte tuto kombinaci také rádi, salát okyselte jablečným octem – jinak přijdete o většinu množství vitaminu C.

Zdroj obrázku: Freepik

Dejte si brukvovitou zeleninu nebo černý rybíz

Mezi potraviny, které jsou velmi zdravé a také prospěšné našemu vzhledu, patří měsíček lékařský. Je to bylinka, která pomůže při problémech se střevy nebo žaludkem. Zklidní otoky a má baktericidní vlastnosti. Nálev z měsíčku si můžete dopřávat celý rok – přidejte ho do salátu nebo si z něj vyrobte masku na obličej.

Pro naše tělo je důležitá také brukvovitá zelenina, kam patří například brokolice, květák nebo kedlubna. Jsou to potraviny, které obsahují sice méně vitaminu C, ale jsou plné vápníku a jiných vitaminů, které by nám neměly chybět. Zelí můžete udělat jako zdravou přílohu, která pomůže například při artritidě. Hodnotný je také černý rybíz nebo ostružiny, které patří mezi ovoce.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/food-nutrition/anti-aging-foods