Pokožka pod respirátorem trpí. V době covidové si pleť zaslouží intenzivní péči

Pořád ještě nás trápí doba covidová, situace se sice pomaličku stáčí k lepšímu, ale stále musíme mít ve většině případů zakrytá ústa i nos respirátorem. Většina lidí zjišťuje, že pokožka pod ním dostává pořádně zabrat. Doposud trápila zejména lidi s citlivou pokožkou, nyní se ozvalo léto a dusno, kvůli kterým trpí i pokožka těch, kteří kožní problémy běžně nemají. Ať už vás trápí v důsledku respirátoru suchá pokožka, popraskaná kůže, ekzém, zarudlá místa, akné či další projevy nedostatku vzduchu, máme pro vás řešení. Zde najdete návod, jak se o takovou pokožku postarat.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Bavlněný respirátor

Když jsme si všichni museli pořídit respirátory, kupovali jsme to, co bylo zrovna dostupné. Vůbec nás nenapadlo řešit problémy, jako je volba vhodného materiálu. Ale právě volba materiálu je klíčová. Bavlněné respirátory jsou totiž nejvíce prodyšné, a tak jsou dobrou prevencí proti všem výše zmíněným problémům, které jsou s nošením respirátoru spojené. Právě dobrá prodyšnost zabraňuje vznikání vlhkosti, ve které se množí bakterie. A tyto bakterie způsobují nejrůznější kožní problémy. S přehříváním oblasti kolem úst je spojen také výskyt oparů, které nejsou žádnou výjimkou.

Zdroj obrázku: Pixabay

Správná péče o pokožku

Správná péče o pokožku je za těchto složitých podmínek opravdu klíčovým faktorem. Před nasazením pleťové masky je velmi důležité pokožku správně připravit. Vyčistěte ji jemným a šetrným tonikem na pleť, pak ji namažte vhodným krémem na pleť. Ideálně neparfemovaným. Až vám situace umožní respirátor sundat, nezapomeňte hned po příchodu domů pleť opět vyčistit tonikem, který jí umožní znovu dýchat. Ideální je alespoň jednou týdně vyčistit obličej nanesením pleťové masky, to doporučujeme i lidem, kteří pleťovou masku za normální situace nepoužívají. Pokud se budete držet těchto jednoduchých zásad, stav vaší pokožky se zlepší.

Zdroj: https://www.aad.org/public/everyday-care/skin-care-secrets/face/prevent-face-mask-skin-problems