8947

Pokožka potřebuje během léta zvláštní péči. Přípravky s retinolem odložte, klíčová je ochrana před sluncem

Letos se určitě můžeme těšit na další horké léto plné slunce. Péče o pleť se liší podle počasí a venkovní teploty. Je proto nutné přizpůsobovat péči o pleť slunečnímu období roku. Poradíme vám, co byste měli dělat během horkého léta, kdy není péče o pokožku zcela jednoduchá kvůli vysokým teplotám a vlhkému vzduchu.

Co raději nepoužívat?

Krémy proti vráskám s retinolem byste měli během léta odložit. Při kontaktu se sluncem mohou zbytečně způsobit podráždění a zesílit tvorbu zabarvení od slunce. V létě je základem péče zvlhčení. Pravidelná hydratace bude chránit pokožku před vysušením a zároveň udrží kolagenová vlákna v dobrém stavu, díky čemuž bude pokožka pevná a pružná. A to je samozřejmě váš cíl.

471
Zdroj obrázku: Freepik

Tohle nikoho nepřekvapí

Nutnost aplikace opalovacího krému během léta jistě nepřekvapí nikoho. Před odchodem z domu použijte přípravek s UV filtrem s označením SPF 30 nebo SPF 50. Ideálně by měl být účinný proti UVB záření, které způsobuje zarudnutí kůže. Ochrana před UVA zářením je také důležitá, protože toto záření přispívá k riziku rakoviny kůže. Krém by měl proto obsahovat také UVA filtry. Chcete-li ještě větší ochranu, hledejte krémy, které chrání pokožku před infračerveným IR zářením.

Krém na opalování nepoužívejte pouze na obličej. Hodně lidí si myslí, že když se nejdou přímo opalovat, nepotřebují si namazat nic jiného než obličej. Není to ovšem pravda. Pravidelně byste si před odchodem z domu měli mazat také ruce, a to zejména vnější části a klouby. Právě tam se můžete rychle spálit, ale také se mohou objevit nevzhledné sluneční skvrny, kterých se již nemusíte nikdy zbavit. Výběr krému je extrémně důležitý, a proto byste měli sázet na kvalitu. Produkty možná budou dražší, ale rozhodně se vám z dlouhodobého hlediska vyplatí. A pochopitelně nesmíte zapomínat na jejich aplikaci.

Zdroj: https://skinkraft.com/blogs/articles/summer-skin-care