model-429733_1280

Pokožka stárne zcela přirozeně, určitá prevence ale stárnutí může zpomalit

Zjišťovali jste někdy, kdy začíná pokožka stárnout? Tohle je ale velmi důležitá otázka, protože pokud to zjistíte, můžete proces stárnutí zpomalit a udržet si svůj mladistvý vzhled o něco déle. Péče o pleť je velmi důležitá, pokud vám záleží na vašem vzhledu.

Kdy začíná pleť stárnout?

Do věku 26 let je pleť krásná, zářivá a svěží. Jakmile překročíte tento věk, pokožka mírně změní barvu a mohou se objevit první mírné příznaky vrásek. Nejčastěji kolem oči či na čele. Tento proces lze ale zpomalit doplněním kolagenu, zdravých potravin, dostatečným množstvím tekutin a především správným ošetřením každý den. O pleť je třeba pečovat již od narození.

Zdroj obrázku: Pixabay

Co ovlivňuje stárnutí pleti

Ve výše uvedeném věku začínáme ztrácet kolagen a kyselinu hyaluronovou. Obě sloučeniny jsou odpovědné za vypnutý a hydratovaný obličej. Koneckonců, kyselina hyaluronová je stavebním kamenem pojivových tkání. Pokud této kyseliny nemáte dostatek, hlubší vrstvy v pleti začnou vysychat, což způsobí výrazné zhoršení pleti. I kolagen bude pro zdravou a krásně vypadající pleť důležitý. Dokonce je velmi důležitý i jako stavební kámen pro kosti, šlachy, kůži, a dokonce i oční rohovky. Mladý člověk kolagen systematicky obnovuje, ale po 26 letech začíná jedno až dvě procenta kolagenu každoročně ztrácet. Doplňujte kolagen nejlépe pomocí jídla.   

Pokožka po třiceti letech

Jistě je jasné, že kvalitu pokožky ovlivňuje i genetika. Jakmile překročíte třetí desetinu života, začnou se objevovat vrásky. Bohužel se v takovém věku již buňky v pokožce obnovují složitěji a pomaleji. Nejlepší bude, pokud začnete používat AHA kyseliny, ty oddálí stárnutí pokožky. Dokáží zvlhčovat, zvyšovat syntézu ceramidů a celkově zlepšují stav pleti. Za další desetiletí začne být kůže tenčí a v případě, že se o ni nestaráte, bude i ochablá. Abyste svou pleť uchránili před předčasným stárnutím, užívejte pravidelně vitamin A. Doplňujte také vitamin C, který bojuje s volnými radikály v těle a navíc udržuje kolagen v hlubších vrstvách. Snažte se vyhnout cigaretám, omezte alkohol a nezapomínejte na opalovací krémy v létě.