Pokud objevíte první šediny, nepanikařte a svěřte své vlasy do rukou přírody

Pokud jste na sobě zpozorovali prvních pár pramínků šedé barvy, nezoufejte. Rozhodně kvůli nim nemusíte chodit ke kadeřnici na pravidelné barvení přípravky, které jsou plné chemie. Co takhle zvládnout se vypořádat s šedinami z pohodlí domova bez barev zakoupených v drogerii? Postačí vám k tomu pár přírodních produktů. Tyto metody sice vyžadují větší pravidelnost i trpělivost, ale rozhodně stojí za to. Účinky se sice neobjeví hned po první aplikaci, ale na výsledek přírodní cestou bez ničení vlasů si stojí za to počkat. Chemie je kolem nás všude plno, dopřejte si proto něco přírodního.

Zdroj obrázku: Pixabay

Přírodní oplachy, které zajistí barvu vašim vlasům

Oplachy z dubové kůry se používaly již v dávných dobách při používání tradiční medicíny a zajisté jsou stále některými babičkami používány. Oplach z dubové kůry pomůže šedým vlasům ztmavnout do původního odstínu a také zajistí jejich zdraví. Je vhodný pro lidi, kteří mají problémy s lupy, dubové oplachy je také vyřeší. Přelijte 3 polévkové lžíce drcené dubové kůry sklenicí vroucí vody. Nejprve si umyjte vlasy způsobem, který je pro vás běžný. Při posledním oplachu vyměňte vodu za odvar z dubové kůry. Aplikujte při každém mytí vlasů.

Zdroj obrázku: Pixabay

Pro použití zejména na tmavé vlasy jsou velmi vhodné ořechové slupky. Nemyslí se tím ořechové skořápky, ale zelené slupky z vlašských ořechů. Slupky ořechů jsou nejúčinnější, pokud ale nemáte možnost, dobře vám poslouží i listy z ořechu. Hrst ořechových slupek nebo listů vařte v jednom litru vody po dobu zhruba půl hodiny. Poté opět použijte při posledním oplachování šamponu a kondicionéru z vlasů. 

Pokud se vám nechce při každém mytí vlasů dělat odvar k opláchnutí, můžete si koupit bylinnou směs na obarvení vlasů. Koupit můžete nejrůznější odstíny od červené barvy až po úplně temně černou. Není tedy nutné ničit si chemií mimo jiné i vlasy, existuje plno možností, jak tomu předejít.