Opar1

Pokud se vám nečekaně objeví opar, nepanikařte. Použijte jednu úplně jednoduchou věc

Častý výskyt oparu trápí velké množství populace. Možná jste si již všimli, že právě na jaře je výskyt oparů mnohonásobně vyšší. Pokud vás takový opar trápí, je velmi důležité rychle zakročit. Opar je velmi nepříjemný, tvoří se na vnější straně rtu a rozhodně se vám uleví, když se ho co nejdříve zbavíte. Jedním z hlavních spouštěčů oparu je stres a nezdravý životní styl. Když už se u vás takový opar objeví, jak byste se měli chovat, abyste se oparu brzy zbavili?

Zdroj obrázku: Freepik

Výskyt oparu

Hned na začátek je dobré ještě zmínit, že se opar nemusí vyskytovat jen v oblasti rtů, jak je pro něho nejběžnější. Málokdo už si uvědomuje, že se opar může objevit na jakékoli části obličeje. Ale to není všechno, opar se může vyvrbit i na jakýchkoli jiných částech lidského těla, klidně i na lýtku. Pokud se u vás jakýkoli opar objevil, zrušte všechny návštěvy služeb, jako jsou kosmetické salony, kadeřnictví a další. Opar způsobuje virus, který se velmi rychle rozšiřuje a dokáže po krátké době nakazit druhou osobu.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak se zbavit oparu

Když už vás začne trápit opar, jsou všechna moudra ohledně prevence marná. V takovém případě musíte udělat už jen jediné. Zakročte co nejdříve, aby se opar nestihl rozšířit, případně zhoršit. Opar způsobuje velmi nakažlivý virus a jedná se o velmi nepříjemný výrůstek na těle. Pokud na opary trpíte, většinou máte po ruce něco z lékárny. Pokud vás ale opar zastihne nečekaně, může se stát, že nemáte po čem sáhnout. Není nutné použít speciální vodičky z lékárny nebo náplasti, pomůže vám i jedna věc, kterou určitě máte doma. Tou zázračnou věcí je obyčejná zubní pasta. Naneste si trochu na čistý a vydezinfikovaný prst, kterým pastu namažete na opar. Tím vytvoříte ochranný film, který jednak zamezí šíření oparu a za druhé ho pomůže léčit. Opar má tendence praskat, což bývá velmi bolestivé, i s tím vám pomůže trocha nanesené zubní pasty.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/how-to-get-rid-of-a-cold-sore-fast