Beautiful 2405131 1920 (1)

Pokud sníte o krásných a pevných vlasech, zaměřte se na určité potraviny

Vlasy jsou korunou krásy u mužů i žen. Měly by být pevné, lesklé a silné. Často ale postrádají potřebné látky, proto se více mastí, lámou a působí, jako by byly bez života. Jestliže je chcete udržet v plné síle, stačí do jídelníčku zařadit pravidelně těchto pár potravin. 

Batáty

Sladké brambory jsou považovány za jednu z nejlepších potravin pro vaše vlasy. To je způsobeno vysokým obsahem betakarotenu, který urychluje růst vlasových kořínků. Konzumace sladkých brambor také pomáhá udržovat vaše vlasy hydratované a vyživuje je zevnitř.

Špenát

Listy špenátu jsou bohaté na živiny a minerály, včetně vitamínu C, vitamínu A a železa, které jsou nezbytné pro růst vlasů. Zařazujte tuto zelenou potravinu do jídelníčku pravidelně, protože kromě toho, že je velmi zdravá a má účinky na celé tělo, přispívá také k přirozené hydrataci pokožky hlavy.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Avokádo

Avokádo je vynikajícím zdrojem omega-3 mastných kyselin. Obsahuje také velké množství vitamínu E, který urychluje růst vlasů. Není divu, že výtažky z těchto jedinečných plodů a jejich semen lze nalézt ve složení mnoha kosmetických přípravků. Dodejte svým vlasům dávku energie a výživy. Z avokáda si připravte buď masku, nebo ho pravidelně konzumujte. 

Semínka a ořechy

Lněné semínko je nejen vynikajícím zdrojem omega-3 mastných kyselin a vitamínu C, ale obsahuje také mnoho živin a minerálů, jako jsou železo, hořčík, vápník a zinek. Konzumace lněného semínka se doporučuje lidem, kteří chtějí vlasům dopřát speciální péči. 

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Vejce

Vejce obsahují bílkoviny a biotin, což jsou látky nezbytné pro správný růst vlasů. Díky jejich pravidelné konzumaci budou prameny zdravé, měkké a husté. Nedostatek biotinu může vést ke zvýšené ztrátě vlasů a třepení konečků.

Pokud máte konečky roztřepené opravdu hodně, nezbývá, než je zastřihnout a více o ně pečovat. Je běžné, že se konce vlasů opotřebovávají, proto je třeba zvážit i pravidelné stříhání, alespoň o jeden centimetr.