Komáři se chytí do pasti s pivem a ústní vodou

Se začátkem letní sezóny začíná i sezóna komárů. První se sice objevují už v dubnu, ale právě nyní přichází jejich hlavní čas. Buďte si jistí, že se vám všemožně budou snažit ztížit relaxaci na čerstvém vzduchu. Komáři na nás útočí nejen u vody nebo i v lesích, ale dokonce i na balkonech.

Komáři milují silné srážky

Během deštivých období se můžeme spolehnout na skutečnou invazi tohoto hmyzu. Komáři milují vysoké teploty, které dosahují více než 25 stupňů Celsia. Přesto mohou zástupkyně tohoto druhu přežít i těžké povětrnostní podmínky nebo i teploty pod nulou. Proto pokud si myslíte, že chladná zima je dokáže zabít, tak se velmi mýlíte.

Důležitým faktem je, že lidskou krev pijí pouze samice komára. Pouze díky ní jsou schopny naklást více vajíček, ze kterých se později vylíhne útočný hmyz. Samci jsou méně škodliví, živí se pouze nektarem a jejich jediným úkolem je oplodnit vajíčka. Po tomto aktu nežijí už dlouho a umírají. I když komáři dokážou rychle a jednoduše pokazit příjemnou atmosféru, není obtížné se jich zbavit.

Zdroj obrázku: Freepik

Ústní voda a pivo

Jedním z účinných způsobů, jak se zbavit komárů, je připravit pro ně past. Na tuto past budete potřebovat půl šálku piva, půl šálku ústní vody a jednu čajovou lžičku suchého droždí. Všechny složky by se měly navzájem promíchat a výslednou směs nalijte do láhve s rozprašovačem. S takto připravenou směsí postříkejte balkon nebo terasu.

Směs můžete také nalít do láhve, která je rozříznuta na polovinu. Pokud vás nic nenapadá, na internetu naleznete mnoho způsobů, jak si připravit účinnou past na tento dotěrný hmyz. Chcete-li zabránit hmyzu aby se přibližoval k vaší terase nebo balkonu, zkuste si zasadit do květináče levanduli. Její vůně vám zpříjemní pobyt na čerstvém vzduchu a účinně odplaší hmyz, který se jí vyhýbá velkým obloukem.

Zdroj: https://balconygardenweb.com/diy-mosquito-traps-for-garden-and-home/