svedive-hyzde1

Pokud vás svědí hýždě, nestyďte se a jděte k doktorovi. Rychlá pomoc vám uleví

Svědí vás hýždě? Není to nic trapného a děje se to čím dál častěji. Na vině je většinou sedavé zaměstnání, špatný životní styl a nulový pohyb. Stále více lidí se svěřuje svým lékařům s tímto problémem. Vyrážka, svědění, ale i pálení? Jsou to příznaky, které postihují i vás? Jestliže ano, čtěte dále.

Příčina

Příčinou může být alergie na prací prostředek, ale klidně i nevhodné materiály oblečení. Někdy je viníkem i úzké spodní prádlo vyrobené z umělých tkanin. Nejlepší bude, pokud budete nosit prádlo pouze ze stoprocentní bavlny. Pokud i to nezabere, nečekejte a vyhledejte lékaře. Co se u lékaře můžeme dozvědět? Například herpes! Tento takzvaný opar se nevyskytuje jen v ústech či na nich, ale také jinde na těle a hýždě nejsou výjimkou.

Zdroj obrázku: Freepik

Pozor na červené puchýře

Jestliže se vám na hýždích objevily červené puchýře, zbystřete! Nyní je čas k obavám. Takové puchýře se rády rychle rozšiřují. Bez řádného vyšetření a stanovené diagnózy se mohou puchýřky šířit rychlým tempem. Navíc mohou ohrozit i ostatní členy domácnosti. Neváhejte s návštěvou lékaře, pokud se i vám něco takového na hýždích objevilo. Lékař vám předepíše antivirové masti, které urychlí hojení. 

Kvasinkové onemocnění

Takové onemocnění je velmi časté na chodidlech či na genitáliích, ale nevyhýbá se ani hýždím. A to zejména proto, že právě tohle místo je přes letní období teplé, vlhké a pokryté tkaninami. Množení hub tedy není ojedinělé. Snažte se rychle zasáhnout, než se vám fleky zvětší.

Zdroj obrázku: Freepik

Závěrem

Pokud vám vyrážka nemizí, neurčujte si léčbu sami, ale vždy vyhledejte lékaře. Není to nic směšného. S takovými potížemi chodí více lidí, nejen vy. Lékař vám předepíše antifungální masti nebo jiné léčivo a brzy se potíží zbavíte. Pálení a svědění bude rázem pryč, jistě to není nic příjemného, proto jednejte včas.

Zdroj: https://www.webmd.com/digestive-disorders/ss/slideshow-anal-itching