Pokud vás trápí problémy s akné nebo ekzémem, přizvěte na pomoc kvasinky

Kvasinky jsou velmi účinné v boji proti akné a problematické pokožce. Vyrobit si můžete pleťovou masku na akné, ale také koupel vhodnou na problematickou kůži. Kvasinky se vyznačují antibakteriálním účinkem, a právě díky tomu perfektně ničí všechny bakterie, které na těle najdou. Vyzkoušejte tyto dva levné a jednoduché recepty, díky kterým se zbavíte jakýchkoli problémů s pokožkou.

Zdroj obrázku: Pixabay

Kvasinky pro pleť bez akné

Kromě akné se pomocí této masky zbavíte znečištěné pokožky, která se projevuje ucpanými póry, lidově se jim říká černé tečky. Stačí vám k tomu vyrobit si kvasinkovou pleťovou masku, kterou si snadno připravíte doma. Potřebovat budete pouze kostku droždí a 100 ml vlažné vody. Samotný proces výroby ani použití nejsou nijak složité. Stačí smíchat v misce kvasnice s vlažnou vodou tak, aby vznikla hladká a jednotná struktura. Tuto směs aplikujte na obličej a dekolt a nechte necelou půlhodinu působit. Až maska začne kapat dolů, přišel čas ji smýt z obličeje. Pro úplné vyhlazení pleti bude nutné tuto masku použít víckrát. První zlepšení však bude poprvé patrné i hmatatelné již po prvním smytí pleťové masky. Pak už stačí jen pravidelně opakovat. 

Kvasinky jsou podceňovaným zdrojem vitamínů B1, B2, B3, B5, B6 a B9. Kromě toho obsahují kyselinu listovou, inositol, zinek, hořčík, draslík, síru, železo, měď a chrom. V jejich složení je biotin, který dává vlasům pružnost. Proto jednou týdně po dobu čtvrt hodiny stojí za to aplikovat  kvasnicovou masku i na pokožku hlavy.

Zdroj obrázku: Pixabay

Kvasinková koupel je dobrá na jakékoli kožní problémy

Kvasinková koupel je dobrá na suchou kůži, ekzémy i jiné kožní problémy. Stačí do napuštěné vany rozpustit balíček kvasnic. Přidat můžete i růžový olej. V napuštěné vaně vydržte alespoň čtvrt hodiny, ideální doba je však půl hodiny. Můžete si pustit hudbu, nebo třeba číst knihu. Prostě dejte po celém dni tělu možnost relaxovat a nechte kvasinky pracovat. Dopřejte si koupel jednou týdně a uvidíte, že vaše problémy časem úplně vymizí.