pillows-1031079_1920

Polštář v posteli nepřináší jen pohodlí, ve správné poloze dokáže pomoci od bolesti

Polštáře používáme každý den, ale leckdy netušíme, že nám můžou posloužit nejen ke spánku. Například polštář položený pod lýtkem přinese úlevu unaveným a oteklým nohám, umístěný mezi stehny zase pomůže s bolavou páteří. Jaký vliv může mít správně umístěný polštář na vaše zdraví?

Žaludeční šťávy

Polštář, na kterém spíte, může eliminovat reflux, otoky nohou a bolesti zad. Pokud vás zlobí reflux, poměrně nepříjemné onemocnění nejčastěji se objevující po jídle, zvažte spánek v mírně vyvýšené poloze. Ta způsobuje, že během spánku se nebudou žaludeční šťávy vracet a vyhnete se tak pálení žáhy.

Zdroj obrázku: Pixabay

Nohy, nožky

Také stojí za to sáhnout po polštářích po dlouhém dni, kdy nás naše nohy odmítají poslouchat a jsou oteklé. Poté, co se vrátíte domů, lehněte si na chvíli s polštáři pod nohama. Díky tomu se zlepšuje cirkulace krve, a eliminuje se tak otok nebo třes.

Mezi stehna

Dalším způsobem, jak použít polštář, je umístit jej během spánku mezi stehna nebo kolena. Tato metoda se doporučuje zejména lidem, kteří nejčastěji spí v poloze na boku. Umístění polštáře mezi nohy během spánku eliminuje tlak a zároveň koriguje držení boků a pánve. Poskytuje také úlevu lidem, kteří trpí bolestmi zad nebo ischiasem.

Zdroj obrázku: Pixabay

Cvičte v posteli

Polštář může být efektivním cvičebním nástrojem ve chvíli, kdy nám nemoc či lenost nedovoluje zvednout se z postele. Velmi účinné může být jeho svírání mezi stehny, kdy zapojujete svaly nohou. Pro břišní svalstvo umístěte polštář mezi stehna natažených nohou. Následně jej zvedejte do pravého úhlu s tělem. Stejně tak účinné bude uchopení polštáře chodidly natažených nohou a jejich následné předání ve sklapovačce do rukou. Proti bolesti spodních zad pomůže podepřený most. V pozici na zádech pokrčte nohy, položte chodidla na postel a nadzdvihněte pánev. Tu podložte polštářem. Střídavě udržujte pánev zvednutou a položenou v uvolněné poloze na polštáři.