Diet Woman Sportswear With Measuring Tape Green Smoothie Losing Weight

Pomalý metabolismus je nepřítel hubnutí. Zrychlit ho lze snadno správným jídelníčkem

Mnoho lidí se bezvýsledně snaží celé roky zhubnout, ale nedaří se jim to. Často na vině není nedostatek sebezapření nebo nekázeň v dodržování pravidel, ale pomalý metabolismus. Existuje nějaká možnost, jak metabolismus efektivně urychlit? Možné to je, ale je třeba vědět, jak na to. Díky tomu bude vaše hubnutí snazší a vy konečně získáte vysněné výsledky.

Doplňte bílkoviny

Nedostatkem stravy mnohých lidí je malé množství bílkovin. Ty by přitom měly tvořit klíčovou součást našeho energetického přijmu. Pokud chcete metabolismus podpořit, je nutné jíst více bílkovin. Výhodou je, že pro jejich trávení potřebuje naše tělo spoustu energie, takže spaluje více tuků. Jejich zdrojem je bílé, libové maso (krůtí, kuřecí, králičí), ryby, bílý sýr, jogurt, čočka, rýže a vejce. Měli byste jíst 5 malých jídel denně, abyste zabránili pocitu hladu, a vypít byste měli asi 3 litry tekutin.

Co na snídani?

Skvělou snídaní pro urychlení metabolismu může být třeba celozrnný chleba s tvarohem, paprikou a pažitkou, hrst ovoce, černá káva nebo pomerančový džus.

Zdroj obrázku: Freepik

Nevynechávejte svačinu

Výbornou volbou na doplnění energie před obědem je například ovocný kefír nebo kelímek jogurtu. Nezapomínejte neustále dostatečně pít, omezte příjem kofeinu, ale naopak se zaměřte na pití ovocných čajů nebo ředěných ovocných šťáv.

Na večeři si dejte lehké jídlo

Výbornou možností je zeleninová polévka nebo grilovaná kuřecí prsa s fazolemi, květákové pyré, jahodový kompot nebo vařené brambory, treska či jiná ryba.

Co dělat, když přijde hlad?

Může se stát, že vás k večeru přepadne hlad. Typické je to zejména tehdy, pokud si večer pustíte film. Co se dá v takové situaci dělat? Především je dobré žaludku alespoň trošku vyhovět, aby vás nakonec nesvedl k něčemu, čeho budete litovat. Dejte si něco s vysokým obsahem bílkovin, třeba trochu tvarohu se zeleninou.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/10-ways-to-boost-metabolism