Ples

Pomoc! Plesová sezóna se blíží!

Každý rok je to samé, po Vánocích začíná plesová sezóna a každá žena se hroutí. Přemýšlí nad tím, jaké šaty si má vzít, co mi má k nim obout a zda je to, co mají na sobě správné.

OpenClipartVectors / Pixabay

Černými šaty se nic nezkazí

Pokud si opravdu nevíte rady s tím, co si máte na ples obléct, tak sáhněte po dobré klasice. A tou jsou černé šaty. V šatníku každé správné ženy by měly být černé šaty, protože je to záchrana pro mnoho příležitostí, jako je i ples. Navíc když tyto na první pohled obyčejné černé šaty doplníte zajímavými doplňky ve stříbře či zlatě, tak budete určitě královnou plesu, protože černá má své výhodou. Jednou z nich je právě to, že tato smutná barva dokáže perfektně schovat veškeré nedostatky naší postavy.

Nechci být černou vdovou

V případě, že černá se vám zdá příliš smutná, klidně sáhněte po barvách – je to jedině správně, protože v barvách si vás budou lidé více všímat. Každoročně vidíme mnoho žen, které mají na plesech oblečené šaty v královsky modré či červené barvě, pokud vy chcete být originální, tak se nesmíte bát neobvyklých barev, jako je i khaki. Přestože se vám to moc nezamlouvá, tak i tato nevýrazná africká barva může působit velmi společensky a úchvatně.

Být jako princezna

Už je to dávno, kdy se přestaly nosit šaty, které svým stylem připomínaly ty pohádkové. Korzet a velmi bohaté sukně působí, že vypadáte jako cukrová vata. Avšak nedejte na nějaké pomluvy žen, které vám šaty závidí, protože korzety jsou zase na vrcholku. A klidně si k nim dopřejte šifonové sukně, protože aspoň jednou v roce se můžete cítit jako princezna.  Nezapomeňte si k padnoucím šatům vybrat také vhodné doplňky. Kromě tradičního perlového náhrdelníku si můžete ozdobit například zápěstí elegantními společenskými hodinkami, které vám dodají ten pravý šmrnc.

A co na to říká etika?

Již několik let se hlásá, že ženy by na ples neměly být oblečené v krátkých šatech, naopak mají si hledat šaty až na zem. Avšak existují výjimky, kde jsou povoleny i koktejlové šaty, avšak to by mělo být na pozvánkách předem napsáno, abyste se později nedostali do nepříjemné situace.

Co se týče barvy, tak je vaše škála téměř neomezená, tedy až na bílou, protože ta je přísně zakázaná. Je to barva, která je vyhrazena na jiné příležitosti, zejména svatby a na plesy rozhodně nepatří. Střih je pouze na vás, ovšem pokud jdete na nějakou formální akci, jako je vídeňský ples, neměli byste mít svá ramena odhalená, a proto si zvolte buďto šaty s rukávkem anebo si ramena jemně zahalte šátkem.

Vhodným doplněk kromě šperků jsou také rukavice, někdo dokonce udává, že by měly být povinným doplňkem.

Není ples jako ples

Ovšem na etiku nemusíte dbát vždy. Je velký rozdíl v tom, zda se chystáte jen na malý vesnický ples anebo jste si koupili lístky do Vídně. Své oblečení musíte trochu přizpůsobit i dle důležitosti akce, protože v rukavičkách byste na vesnickém plese mohli působit i komicky.

 

Ples je událost, na kterou nechodíme každý den, a proto bychom této akci měli přizpůsobit i svůj oděv.