Cherries With Kitchen Towel Bowl White Grey

Ponoření do vody zbaví třešně červů

Třešně jsou typickým letním ovocem, které má většina z nás spojené s koncem školního roku, kdy začínají zrát. Jsou výborné syrové, lze je ovšem i zavařit jako kompot nebo z nich upéct sladký moučník. Při konzumaci třešní je třeba dávat pozor na to, aby nebyly červivé. Ale i s tímto problémem lze něco účinného udělat. Povíme vám, co to je.

Co všechno třešně obsahují

Třešně pomáhají čistit krev, játra a ledviny. Jejich konzumace podporuje vyměšování trávicích šťáv a moči. Mají také blahodárný vliv na léčbu diabetu mellitus, protože obsahují barvivo, které podporuje produkci inzulínu. Kromě toho jsou také antioxidantem, který bojuje proti škodlivým účinkům volných radikálů. Protože obsahují jód, jsou vhodné i v případě problémů se štítnou žlázou. Mimo něho jsou bohaté na vápník, takže příznivě působí na kosti a zuby. Třešně také pomáhají chránit lidský organismus před záněty, artritidou nebo parodontózou.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak se zbavit červů z třešní

Problém třešní je hlavně to, že bývají napadené červy. Ti sice nijak lidskému organismu neuškodí, ale kdo by stál o to je konzumovat. To už si raději dáme pečené cvrčky v cukrové polevě, kteří budou chutnat mnohem lépe. Červů se lze ale docela jednoduchým způsobem zbavit. Bude vám k tomu stačit obyčejná studená voda.

Studená voda a červi budou pryč

Čerstvé třešně je třeba dát do mísy se studenou vodou a nechat je v ní aspoň půl hodiny. Způsobí to hromadný útěk červů z plodů třešní, v nichž si až doposud spokojeně hověli. Jenže nedostatek kyslíku je přinutí třešně opustit. Ve vodě se potom utopí.

Pak už jen stačí třešně opláchnout čistou vodou a pustit se do jejich konzumace. Nebo z nich můžete upéct klasickou bublaninu, která je typickým letním moučníkem. Tento způsob likvidace červů lze využít i tehdy, když budete chtít z třešní připravit kompot.

Zdroj: https://www.patwelsh.com/citrus-fruit-trees/worms-in-cherries/, https://www.britannica.com/plant/cherry, https://www.healthline.com/health/cherries-diabetes, https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6259571/, https://digitalcommons.usu.edu/cgi/viewcontent.cgi?article=1378&context=extension_histall