Close Up Feet Laying Heater

Ponožky pro rodinu jedině v Polsku. Mít to blíž do Německa, ušetřím skoro šedesát procent

Nejenom potraviny, ale i oblečení se mi vyplatí kupovat v zahraničí. Že Češi podnikají pravidelné útoky na polské supermarkety, to není nic nového. Dělám to také. Kromě potravin zde ale nakupuji i oblečení. Dokonce i takové drobnosti, jako jsou ponožky. I ty, když započítám cestu, vyjdou levněji než u nás. A to mluvím o Polsku, v Německu jsou ceny ještě příznivější.

Pár ponožek za 79 Kč?

Důvod, proč jsem se rozhodla podívat se po ponožkách v Polsku, byl primárně ten, že cena 79 Kč za pár vcelku běžných ponožek mi v českém obchodním řetězci přišla už poměrně dost. A když můžou být v zahraničí levnější potraviny, jistě to bude platit také o oblečení. A nespletla jsem se. Opravdu se zde dá i na obyčejném jednom jediném páru ponožek ušetřit. V Polsku ten stejný, naprosto totožný stojí 9,99 zlotých. Vzhledem k výhodnému kurzu je to zajímavý nákup.

Zdroj obrázku: Freepik

V Polsku znatelně levněji

U nás seženu pár daných ponožek za 79 Kč, v Polsku je to podstatně nižší cena. Konkrétně zmíněných 9,99 zlotých, což v přepočtu dělá 50 Kč. I kdybych koupila jenom jeden jediný pár, je to hodně slušná úspora. Já ale nakoupím pro sebe, manžela i naše děti. Najednou mám v nákupním košíku 20 párů zajímavě vypadajících ponožek. A místo 1 580 Kč zaplatím rovnou tisícovku. Pořád mi chce někdo tvrdit, že jsou rozdíly v cenách minimální?

V Německu o víc než polovinu levnější

Lituji, že to mám blíže do Polska, a ne do Německa. Tam totiž můžu ušetřit ještě více. Pořád mluvím o těch stejných ponožkách s českou cenou 79 Kč. Na německé straně je totiž ve stejném obchodním řetězci seženu za 1,49 eur. V přepočtu je to 34 Kč, a tedy sleva, která je přesně 57 procent. Kdybych nakoupila svých 20 párů právě v Německu, zaplatím jenom 680 Kč. Škoda, že to mám k hranicím opravdu daleko, jinak bych zanevřela i na oblíbené Polsko. Tak jako jsem už zcela zanevřela na tuzemské předražené obchody.

Zdroj: Autorský text, e-mailový příspěvek, https://www.lidl.cz/p/damske-panske-ponozky/p100360220, https://www.lidl.pl/p/skarpetki-damskie-meskie-z-bawelna-w-zabawne-wzory-1-para/p100360220, https://www.lidl.de/p/damen-herren-socken-mit-baumwolle/p100360220