Stari

Poodhalte tajemství dlouhověkosti a těšte se ze zdravého těla po mnoho let

Přáli byste si recept na dlouhověkost? Tři žabí stehýnka, myší hlava, hadí kůže… Ne, tak takhle to opravdu nefunguje. Nejsme vám schopní dát žádný recept na lektvar dlouhověkosti, který vám umožní žít několik set let. Ale jednu radu vám dát můžeme. Správná a vyvážená strava je klíčem ke zdravému tělu. A tělo, které je zdravé, také dlouho vydrží. Proto je naším receptem na dlouhověkost právě správná strava. O jaké potraviny byste rozhodně měli rozšířit svůj jídelníček, se dočtete v tomto článku.

Zdroj obrázku: Freepik

Kmín

Kmín je jednou z těch potravin, kterým byste ve svém jídelníčku opravdu měli dát prostor. Kmínový čaj se doporučuje pít lidem, které právě bolí břicho nebo trápí střevní problémy či pocit nadýmání. Kmín je proto vhodné přidávat do pokrmů, které mohou vést k nadýmání nebo po kterých bývá těžko. Kmín se postará o to, aby jídlo bylo snadněji stravitelné.

Zdroj obrázku: Freepik

Koriandr

Koriandr je příjemnou zelenou bylinkou, kterou si v sezóně vypěstujete sami na zahradě. Na zimu si jej nezapomeňte usušit, tím si uděláte zásobu na chladné měsíce. Chuť koriandru není všem lidem příjemná, ale rozhodně nemůžeme popírat jeho pozitivní účinky na lidské tělo. Koriandr podporuje proces čištění těla od nebezpečných toxinů, zejména od olova a rtuti, které se do těla dostávají pojídáním nevhodných či kontaminovaných potravin. Očištění těla od toxinů pomocí koriandru netrvá déle než dva týdny, jedná se tedy o poměrně rychlý proces, který rozhodně stojí za výsledek, a to i v případě, že je pro vás koriandr nepřitažlivou bylinnou s velmi specifickou chutí. Koriandr je vhodné přidávat do teplých pokrmů, ale i dresingů a studených sendvičů. Ozdobit jím můžete i zeleninové saláty a další studené pokrmy.

Zdroj: https://www.webmd.com/healthy-aging/features/longevity-foods