Paty1

Popraskané paty jsou nehezké a bolavé. Vyzkoušejte 4 způsoby, jak si pomoci

Popraskaná kůže na patách je nejen nevzhledná, ale hlavně také bolí. A to tak, že na ní nelze došlápnout. Starejte se o své nohy i přes zimní období, abyste se vyhnuli těmto bolestivým potížím. Pokud již takovou kůži na patě či patách máte, prozradíme vám, jak s nimi účinně bojovat. Netrapte se bolestmi při chůzi, jednejte okamžitě.

Zdroj obrázku: Freepik

Proč mi praskají paty?

Důvodů může být opravdu velké množství a mezi ty nejčastější jistě patří nevhodná obuv. Například pokud celé jaro či léto odchodíte v balerínách, budete zatěžovat z velké části jen patu a poté se vám začnou tvořit otlaky, které budou tvrdnout. Dále mezi příčiny patří vyšší váha, špatná hygiena, nedostatek pitného režimu, špatné prokrvení, ale i náchylnost ke vzniku plísní. A právě letní horké počasí takovým potížím jen přihorší. Máme řešení, které zajistí, aby vaše paty byly po celý rok krásné a upravené.

Zdroj obrázku: Freepik

Řešení pro popraskané paty

Pomocí olivového oleje masírujte svá chodidla každý den, a to po dobu patnácti minut. Jedná se o příjemný rituál, který vyhladí vaši pokožku na chodidlech. Také doporučujeme zvýšit příjem tekutin, především obyčejné vody. Možná se vám to zdá úsměvné, ale věřte, že nedostatek vody má negativní vliv na vaši kůži, a to i na nohou. Dalším možným způsobem, jak zvláčnit své nohy, je napustit lavor teplou vodou a přidat půl skleničky jablečného octa. Nohy namočte do této tekutiny na patnáct minut. Dalším a posledním způsobem je rozmixovaný banán s půlkou rozmixovaného avokáda. Naneste směs na nohy a po dvaceti minutách umyjte chodidla. Efektu si všimnete téměř okamžitě. Po více použití budou vaše chodidla jemná a krásná.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/cracked-heel-heal