Popraskané paty jsou nehezké a bolí. Pomoc je blíž, než se zdá

Popraskané paty bývají nepříjemný problém, který trápí mnohé z nás. K poškození pokožky dochází převážně v zimě, kdy nosíme teplé a těžké boty a ponožky, které zabraňují volnému proudění vzduchu. Spolehlivá soda však přichází na pomoc.

Proč kůže na patách praská

Kůže na patách je zvláště vystavena praskání, protože je mnohem tužší než jiná místa na našem těle. To je důvod, proč stojí za to pravidelně odstraňovat odumřelou pokožku na chodidlech, protože praskání je spojeno s nadměrnou keratinizací epidermu. Výsledkem je, že kůže se stává těžší a tvrdší a ztrácí vhodné napětí, pevnost a flexibilitu. Po nějaké době se objevují praskliny.

I když se zdá, že problém s praskáním pat je docela obtížné vyřešit, spolehlivá jedlá soda přichází na pomoc. Je méně pravděpodobné, že kůže na patách popraská, když je řádně hydratovaná. Alkalická povaha jedlé sody změkčuje tvrdou, suchou pokožku, a proto se můžeme snadno zbavit keratinizované kůže.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak se používá soda

Použití sody na nohy je velice jednoduché. Nejlepší je použít ji k peelingu. Za tímto účelem stačí smíchat dvě lžíce sody s jednou lžící vody. Do této směsi můžete také přidat několik kapek svého oblíbeného esenciálního oleje. To dodává příjemní vůni, ale také léčivé účinky. Můžete vyzkoušet levanduli, eukalyptus nebo mátu.

Tímto způsobem dostaneme hustý peeling, který bychom měli důkladně vtírat do nohou, zejména do kůže na patách. Měli bychom nechat tuto směs na nohách působit alespoň pět minut a pak omýt horkou vodou. Pro lepší účinek můžete použít pemzu na nohy nebo speciální kovový pilník, protože po tomto postupu bude kůže měkčí a tvrdé kůže se zbavíte mnohem lépe.

Zdroj: https://www.onlymyhealth.com/home-remedies-for-cracked-heels-1608314453